MENU

Fotografia ślubna

FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Jak wygląda dzień ślubu?

Planujecie ślub? Zdjęcia ze ślubu to wyjątkowy sposób upamiętnienia wszystkich wydarzeń i osób z tego wyjątkowego dla Was dnia. Fotografia ślubna najczęściej ma formę reportażu, niewyreżyserowanej fabuły. Pomimo że wiele elementów jest z góry zaplanowanych i powtarza się przy realizacji niemal każdego wesela. Mowa tu o całym dniu jak przygotowania, błogosławieństwo rodziców, ceremonia, składanie życzeń, pierwszy taniec, tort, wesele i zdjęcia grupowe.

Niezależnie od tego, gdzie odbywa się ślub i wesele, każdy reportaż ślubny jest wyjątkowy, bo to Wy gracie pierwsze skrzypce. A każda Para jest inna, dlatego fotografia ślubna to uchwycenie niezastąpionych chwil, emocji Pary Młodej i ich gości na swój sposób. W roli fotografa ślubnego najlepiej uwiecznić najważniejsze momenty. Przede wszystkim oddać atmosferę, jaka towarzyszyła Wam i gościom w tym wyjątkowym dniu. Fotografia ślubna powinna być historią opowiedzianą za pomocą niepowtarzalnych kadrów. Z pewnością zdjęcia pozwolą Wam wrócić do wspomnień tego niezwykłego dnia!

fotografia-slubna-krakow-najlepszy-fotograf-slubny-krakow-polecany-fotograf-slubny-aleksandra-nowak-cztery-kadry-reportaz-slubny

Zdjęcia ślubne

Realizując zdjęcia ślubne staram się być dyskretna i niemal niewidzialna. W trakcie nieco pomagam prowadzić Parę, ale z drugiej strony nie onieśmielam gości swoją obecnością. Moją rolą jest uchwycenie ulotnych chwil w kadrach, które najlepiej oddadzą klimat ślubu i całego zamieszania z nim związanego. Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego, wzruszającego lub zabawnego. By nie uronić żadnego momentu z tak wyjątkowego dla Was dnia. Co najważniejsze tego dnia muszę sprostać Waszym oczekiwaniom. Dlatego, jeżeli macie jakiekolwiek pomysły lub marzenia związane z zdjęciami ślubnymi i dniem ślubu, powiedzcie mi o tym. Z pewnością co trzy głowy, to nie jedna!

Fotografia ślubna Kraków

Co to jest reportaż ślubny?

Zdjęcia ze ślubu w formie reportażu to wyjątkowy sposób upamiętnienia wszystkich wydarzeń i detali z tego szczególnego dnia. Reportaż ślubny to nie do końca wyreżyserowana fabuła, chociaż wiele elementów jest z góry zaplanowanych i powtarza się przy realizacji niemal każdego wesela. Przygotowania do ślubu, uroczystość w kościele, składanie życzeń, przyjęcie weselne i jego stałe elementy.

Fotografia  ślubna to uchwycenie chwil i charakteru zarówno Pary Młodej jaki i przyjęcia, niejako “na gorąco”. W taki sposób, by najlepiej uwiecznić najważniejsze momenty. A przede wszystkim oddać emocje i atmosferę jaka towarzyszyła Parze Młodej i gościom w tym wyjątkowym dniu. Jest szczególną historią opowiedzianą za pomocą niepowtarzalnych kadrów.

fotografia-slubna-krakow-najlepszy-fotograf-slubny-krakow-polecany-fotograf-slubny-aleksandra-nowak-cztery-kadry-reportaz-slubny

Jak robić dobre zdjęcia ślubne?

Każdy ślub dla Pary Młodej to wyjątkowy dzień, w którym kumulują się emocje z kilku wcześniejszych miesięcy, a czasem nawet lat. Dlatego wzruszona Panna Młoda i poddenerwowany Pan Młody nie zawsze są w stanie wszystko zapamiętać. Rolą fotografa realizującego reportaż ślubny jest właśnie uchwycenie tych ulotnych chwil na zdjęciach. Oddanie na fotografiach klimatu ślubu i całego zamieszania z nim związanego. Fotograf ślubny powinien być przy tym dyskretny i niemal niewidoczny. By nie zakłócać rytmu wydarzeń i nie onieśmielać gości swoją obecnością. Równocześnie stara się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś wartego uwagi.

Para Młoda, a także najbliższa rodzina i przyjaciele, wkładają wiele pracy w przygotowania do ślubu. Starają się by każdy element doskonale współgrał z charakterami głównych bohaterów i wybranym stylem wesela. Dobry fotograf ślubny docenia te starania i sprytnie wkomponowuje je w tło zdjęć ze ślubu. Bo reportaż ślubny nie tylko pokazuje dynamikę zdarzeń, dobrą zabawę zaproszonych gości. Ponadto stara się opowiedzieć historię tego dnia umieszczoną w określonym miejscu wybranym przez Młodych. Uwzględniającą wszystkie ślubne dekoracje i wcześniej przygotowane detale.

Niezależnie od tego, gdzie realizowany jest reportaż ślubny i w jakim stylu odbywa się wesele. Fotografia ślubna to niepowtarzalna pamiątka dla Pary Młodej i wzruszający prezent dla Rodziców czy Dziadków. Fotograf ślubny ma za zadanie oddać emocje i ulotność chwili w formie reportażu, a piękne wspomnienia to najpiękniejszy podarunek jaki możemy sprawić sobie i innym.

fotografia-slubna-krakow-najlepszy-fotograf-slubny-krakow-polecany-fotograf-slubny-aleksandra-nowak-cztery-kadry-reportaz-slubny

Ile kosztuje fotograf na ślub?

Koszt fotografa na ślub może znacznie się różnić w zależności od regionu, doświadczenia fotografa, zakresu usług oraz czasu trwania sesji fotograficznej. W Polsce ceny za reportaż ślubny to ceny od kilku tysięcy złotych za pełen zakres usług. Chcąc dowiedzieć się jaka jest aktualna oferta KLIKNIJ W LINK.

Ważne jest, aby wybrać fotografa, który oferuje odpowiedni zakres usług i pasuje do Waszego stylu i preferencji. Warto również porównać oferty różnych fotografów, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które będzie odpowiadać Waszym potrzebom i budżetowi.

Fotograf i kamerzysta na weselu

Warto zauważyć, że często fotograf i kamerzysta oferują pakiet usług, który obejmuje zarówno zdjęcia, jak i filmy z wesela. Dzięki temu para młoda ma pewność, że oba te elementy zostaną uchwycone w jak najlepszy sposób. Stąd pamiętajcie, by zatrudnić fotografa i kamerzystę z doświadczeniem.

Jak zacząć z fotografią ślubną?

Znaleźć odpowiednie światło, stworzyć swobodną atmosferę, być gotowym na nieoczekiwane momenty. Zdjęcia detali, perspektywa, zasady kompozycji czy selekcja i edycja zdjęć. To tylko kilka wskazówek, jak robić dobre zdjęcia ślubne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pracy fotografa ślubnego, zapraszam Cię na warsztaty fotografii ślubnej. Więcej informacji POD LINKIEM.

INSTAGRAM

CLOSE