MENU

O mnie

Aleksandra Nowak Fotograf ślubny 

Cztery Kadry

aleksandra-nowak-fotograf-slubny-krakow-fotografia-slubna-krakow-cztery-kadry-fotograf-piekne-zdjecia

Dzień dobry! Jestem Ola.

Fotografuję, obserwuję relacje, światło i cienie. Jestem estetką z uśmiechem na twarzy.
Pokochałam podróże, góry oraz ciekawie zmontowane filmy z nutką tajemniczości.
Uwielbiam słońce, wiatr i wodę. Latać, czytać książki o zachodzie słońca i cieszyć się z małych rzeczy.
Myśleć o czym myślą inni, planować i kolejno realizować. Doświadczać i spełniać małe marzenia.
Mam obsesję na punkcie kolorów, piasku na plaży i czekolady.
Muzyki alternatywnej, ale elektro w nowym wydaniu, kolorowych skarpetek oraz mojej siostrzenicy.
Kocham moją codzienność. Spać, jeść, fotografować i inspirować się.
Minimalizm, symetrię i aparat w telefonie.
Aleksandra Nowak Fotograf

 Fotograf ślubny Kraków

Aparat jest ze mną od pierwszej wycieczki szkolnej. Studiowałam dziennikarstwo, reklamę i zarządzanie projektami. Sfotografowałam dziesiątki zleceń i ponad 200 ślubów. Możecie mnie spotkać na spotkaniach branżowych, konferencjach, na blogach, w podcastach i wywiadach. Tak, lubię dzielić się tym, co robię 🙂 Jestem kobietą z tysiącem kompleksów. Nie umiem się odchudzać, chociaż cały czas próbuje. Gdy mówię bywam chaotyczna, bo na myśli mam sto myśli! Jednak czuję wewnętrzną potrzebę dzielenia się moją pracą. A ona do łatwych nie należy. Będzie ciężko, mówili… ale teraz wiem, że tak bardzo było warto. Stoję tu i wiem, że jestem  na swoim miejscu. Zawsze na 200%, inaczej, nie szablonowo, z luzem. Uśmiech otwiera wiele drzwi, ale to chęć działania doprowadza do celu.

aleksandra-nowak-fotograf-slubny-krakow-fotografia-slubna-krakow-cztery-kadry-fotograf-piekne-zdjecia

Aleksandra Nowak Fotograf

Wolność artystyczną i spełnienie zawdzięczam Wam, ludziom, których mam przywilej fotografować. To tak niezwykłe móc być częścią ważnych wydarzeń i zatrzymać je w kadrze. Koniecznie zobaczcie Wasze Historie, gdzie najważniejszy jest człowiek. Przez pryzmat zdjęć możecie poznać mój sposób patrzenia. Energia od Was to dodanie mi skrzydeł. Gdybyście zechcieli zapytać mnie o ofertę lub stanąć przed obiektywem zapraszam Was do Kontaktu.

Moja życiowa filozofia brzmi: “Dziel się swoim życiem, ono nie musi być niezwykłe, wystarczy, że będzie Twoje.” Pragnę fotografować i tak, spełniam swoje marzenia. Gdy tylko mogę. To 100% mnie. Zapraszam do mojego Portfolio. Aleksandra Nowak Fotograf.

Do zobaczenia!
Ola.

aleksandra-nowak-fotograf-slubny-krakow-fotografia-slubna-krakow-cztery-kadry-fotograf-piekne-zdjecia

Aleksandra Nowak Fotograf

Przez muzykę barw, rytm kształtów,
grę form, harmonię kompozycji,
przez
ich własną, jedyną melodię,
bo każdy obraz ma swoją muzykę.

Czy jest ktoś taki jak, najlepszy fotograf ślubny?

Z pewnością istnieją różne rankingi, przedstawiające grono osób pod hasłem najlepszy fotograf ślubny. Jednak czy to ekspert, który zawsze nim będzie? Moim zdaniem najważniejsze jest, byśmy to my, jako ludzie spełniali się w danej sferze życia. Dlatego staram się z całego serca opowiadać Wasze HISTORIE. To reportaże ślubne w których jest to, czego nauczyłam się przez te wszystkie lata fotografując. BLOG u mnie na stronie to zakładka gdzie przeplatają się reportaże ślubne, sesje ślubne, sesje narzeczeńskie oraz sesje za granicą. Wszyskie i każdą z osobna kocham najbardziej na świecie. Czy istnieje definicja najlepszy fotograf ślubny? Oto pytam moich klientów, których recenzje na mój temat możecie zobaczyć TUTAJ.

Fotografia ma wiele kolorytów. Co najważniejsze to wkładać serce i ogrom pasji w to co się robi. Ja tak żyje, to moja codzinność w której dzieje się dużo. Tymczasem chciałabym się podzielić tymi wydarzeniami, które wpłynęły na mój fotograficzną drogę najbardziej.

czterykadry.pl-aleskandra-nowak-fotograf-krakow-najlepszy-fotograf-slubny

Pytanie na śniadanie

Miałam również okazję zadebuitować w telewizji śniadaniowej i zarazem gościem w Pytaniu na Śniadanie. Temat rozmowy dotyczył planowania i realizacji sesji ślubnej za granicą, a brzmiał: “Jak zorganizować sesję ślubną za granicą?”. Nie będę zdradzać więcej szczegółów! Zachęcam do obejrzenia wywiadu w poniższym linku:

Dokładnie 3 lata później miałam przyjemność wrócić do Warszawy i ponownie usiąść na kanapie w Pytaniu na Śniadanie. Tym razem temat dotyczył sesji ślubnej z udziałem zwierząt. Ja opowiadałam o wspólnej sesji z Olą i Pawłem, na którą zabrali swoje dwa setery. Koniecznie zobaczcie poniższy wywiad 🙂

ISPWP

International Society of Professional Wedding Photographers www.ispwp.com zrzesza profesjonalnych fotografów ślubnych z całego świata. Aby zostać członkiem komisja ocenia doświadczenie, talent i profesjonalizm. Co kwartał spośród wszystkich zgłoszeń wybierane jest 20 zdjęć w 20 kategoriach. Do tej pory udało mi się zdobyć poniższe wyróżnienia. Jestem niezwykle z siebie dumna, bo przebić się przez tysiące zdjęć to nie lada sztuka. Aleksandra Nowak Fotograf

2023

2022

najlepszy-fotograf-slubny-ranking-fotografia-slubna-najlepsze-zdjecia-slubne-aleksandra-nowak-ranking-fotograf-krakowpolecany-fotograf-krakow-fotograf-slubny-krakow-aleksandra-nowak-najlepszy-fotograf-slubny-cztery-kadry-sesja-slubna-krakow-zdjecia-slubne-zdjecia-wesele-krakow-dobry-fotograf

2021

polecany-fotograf-krakow-fotograf-slubny-krakow-aleksandra-nowak-najlepszy-fotograf-slubny-cztery-kadry-sesja-slubna-krakow-zdjecia-slubne-zdjecia-wesele-krakow-dobry-fotograf polecany-fotograf-krakow-fotograf-slubny-krakow-aleksandra-nowak-najlepszy-fotograf-slubny-cztery-kadry-sesja-slubna-krakow-zdjecia-slubne-zdjecia-wesele-krakow-dobry-fotograf

2020

najlepszy-fotograf-slubny-ranking-fotografia-slubna-najlepsze-zdjecia-the-best-of-wedding-photography-aleksandra-nowak

2019

najlepszy fotograf slubny ranking fotografia slubna najlepsze zdjecia the best of wedding photography aleksandra nowak

2018

Grupa Fotografii Ślubnej

Tymczasem Grupa Fotografii Ślubnej liczy ponad 10 tysięcy fotografów z całej Polski. Podczas I Konferencji wzięło udział ponad 200 fotografów. W trakcie organizatorzy wyróżnili najlepszych fotografów ślubnych, za poszczególne zdjęcia o różnych kategoriach. Jako ostatnia dostałam wyróżnienie, a brzmiało ono tak: “Cztery Kadry Aleksandra Nowak – Za dynamiczny rozwój.” Byłam w szoku! (i do dziś jestem!). W konsekwencji to coś więcej niż wyróżnienie. Z pewnością jest to niezwykła motywacja do pracy i dzielenia się fotografią. Myślę, że to cenniejsze niż cokolwiek mogłam sobie wtedy wyobrazić.

Ponadto rok później, stało się coś jeszcze bardziej niesamowitego! Otrzymałam zaproszonie do roli prelegenta na tym samym wydarzniu. Miałam swoją godzinną prelekcję i opowiadałam o tym jak godzę podróże z pracą. Dodatkowo jak pracuje z parami i na czym skupiam się najbardziej w moim świecie – fotografii ślubnej.

polecany-fotograf-krakow-fotograf-slubny-krakow-aleksandra-nowak-najlepszy-fotograf-slubny-cztery-kadry-sesja-slubna-krakow-zdjecia-slubne-zdjecia-wesele-krakow-dobry-fotograf-dobry-fotograf-slubnypolecany-fotograf-krakow-fotograf-slubny-krakow-aleksandra-nowak-najlepszy-fotograf-slubny-cztery-kadry-sesja-slubna-krakow-zdjecia-slubne-zdjecia-wesele-krakow-dobry-fotograf

Niezłe Aparaty

Strona Niezłe Aparaty poświęcona jest fotografii ślubnej. Autor Jacek Siwko zaprasza do podcastu fotografów z całej branży. Mogłam z największą przyjemnością porozmawiać z nim w 107 odcinku o kreatywności, podróżach i aktywnym szukaniu zleceń. Aleksandra Nowak fotograf. Chcecie więcej? Zachęcam do posłuchania linku poniżej.

https://niezleaparaty.pl/cztery-kadry/

Photographic Mercadillo

Społeczność Photographic Mercadillo zrzesza ponad 410 000 fanów fotografii ulicznej z całego świata. “In love for the art on talking photos.” – tak brzmi ich hasło. Również cytują słowa Barthes’a: “To, co fotografia powiela w nieskończoność, miało miejsce tylko jeden raz”.

Jak leciałam na Kubę miałam swoje przemyślenia, przecież tam już byli najwięksi fotografowie z całego świata. Byłam niesamowicie wzruszona, kiedy zobaczyłam tu również swój album z fotografiami ulicznymi z Kuby. Kolejno z Seszeli oraz z Peru. Więcej moich podróżniczych zdjęć możecie zobaczyć TUTAJ.

Reportaż – CUBA

Reportaż – SESZELE

Reportaż – PERU

White Smoke Studio

Konferencja duetu, który tworzy Dorota Kaszuba i Michał Warda z WhiteSmokeStudio, u których brałam udział w warsztatach. Aleksandra Nowak fotograf – Zostałam zaproszona, żeby podzielić się dotychczasowymi fotograficznymi doświadczeniami. W towarzystwie niesamowitych osobistości 5 zdolnych dziewczyn oraz fotografów jak Mario Janiszewski i Chris Niedenthal. W skrócie opowiadałam o tym jak łącze pracę fotografa ślubnego z podróżami.

polecany-fotograf-krakow-fotograf-slubny-krakow-aleksandra-nowak-najlepszy-fotograf-slubny-cztery-kadry-sesja-slubna-krakow-zdjecia-slubne-zdjecia-wesele-krakow-dobry-fotograf

Warsztaty Fotografii Ślubnej

Od 2022 roku prowadzę Warsztaty Fotografii Ślubnej. Odpowiadam na pytania jak zostać fotografem ślubnym, jakiego sprzętu używam oraz gdzie poszukuje inspiracji na sesje. Co mnie otacza, jak wygląda moja codzinność oraz opowiem o tym jak się zaczęła moja przygoda z fotografią i kolejno jak zbudowałam swój biznes na przestrzeni lat. Dlaczego Pary wybierają mnie na swojego fotografa ślubnego? Mówię jak ważny jest kontakt z Parą i jak przechodzę przez dzień ślubu z uśmiechem.

Ponadto o selekcji i edycji zdjęć. Kolejny fotograficzny rok za mną, o tym, że zawsze mam ze sobą aparat, ale nie zawsze fotografuję. Aleksandra Nowak Fotograf. O tym, co wpłynęło na to, że stąpam twardo po ziemi. O balansie, codzienności i jak usprawnieniu swojej pracy. Jak się odnajduje wśród innych fotografów i skąd mam tyle energii? Skąd biorę inspiracje, by każda sesja wyglądała inaczej? Jak prowadzę Parę przez sesje, pokażę triki, pozy i ramy.

Aleksandra Nowak Fotograf, jestem tu dla Was. Jak też kiedyś zaczynałam, a zagadnienie początkujący fotograf ślubny nie jest mi obce. Odpowiem, na wszystkie Wasze pytania i zapewniam, że będzie to duży krok do Waszej fotograficznej przygody. Gdybyście byli zainteresowani szczegółami, link do programu znajdziecie tutaj: WARSZTATY FOTOGRAFII ŚLUBNEJ. 

Moc małych wyróżnień | Najlepszy fotograf ślubny

W 2020 roku zostałam kuratorem stowarzyszenia Polska Fotografia Ślubna, która ma na celu zrzerzać najlepsze reportażowe ujęcia polskich fotografów ślubnych. Jest to niesamowite wyróżnienie móc wyróżniać prace najlepszy fotograf ślubny. Ponadto publikacje moich reportaży ślubnych oraz sesji zarówno sesji ślubnych, narzeczeńskich jak i pojedynczych zdjęć, znalazły się na stronach oraz czasopismach związanych z tematyką ślubną takich jak:

Panna Młoda
My Wed
Bridelle
Ślub na Głowie
ABC Ślubu
Niezłe Aparaty
LooksLikeFilm
Ślub na Już
Tribe Archipelago
Westwing

najlepszy-fotograf-slubny-krakow-aleksandra-nowak

Jeszcze raz, dziękuję wszystkim za docenienie mojej pracy <3

O.

Aleksandra Nowak Fotograf

INSTAGRAM

CLOSE