MENU

M + T = polsko – francuskie wesele w lipcu | Oaza Leńcze

wesele-w-lipcu-wesele-w-ogrodzie-w-lipcu-slub-kosciol-sw-anny-w-krakowie-oaza-lencze-slub-w-lipcu

M + T = polsko – francuskie wesele w lipcu

Lipiec to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, dlatego jest to idealny czas na wesele w ogrodzie. Przyroda w tym miesiącu jest w pełni rozkwitu, a pogoda jest zazwyczaj ciepła i słoneczna. Podobnie było na lipcowym ślubie w Dworze w Tomaszowicach, gdzie słońce doskwierało, jednak mimo to wszyscy mieli szampański humor. Na ślubie dzisiejszych bohaterów było pełno wzruszeń, a miejsce blisko natury tylko uświetniło ten dzień. Zapraszam Was na polsko – francuskie wesele w lipcu Moniki i Thomasa.

Ślub w lipcu i wesele w stylu boho

Jest to dla mnie niezwykła historia, bowiem Monika i Thomas przekładali swój ślub aż trzykrotnie. Organizacja ślubu zza granicy bywa trudna, jednak finalnie po wielkch wybojach związanych z restrykcjami, planowaniem kolejnych dat, odwoływanie i ponowne zapraszanie gości znaleźliśmy się tutaj.

Po drodze urodziła się córeczka, zamówiliśmy słońce, i nastąpił ten dzień polsko – francuski ślub i wesele w Oazie Leńcze pod Krakowem.

Oaza Leńcze to wyjątkowe miejsce położone w malowniczej okolicy Beskidu Małego, w miejscowości Leńcze, nieopodal Krakowa. Jest to idealne miejsce na organizację wesela. To dawny dworek szlachecki, który został wybudowany w XIX wieku. W latach 90. XX wieku został gruntownie odrestaurowany i przekształcony w obiekt hotelarski.

Przyjęcie w Oazie Leńcze pod Krakowem

W Oazie Leńcze znajduje się 8 komfortowych pokoi, które mogą pomieścić do 20 osób. Skorzystali z tego Monika i Thomas, wraz ze swoimi gośćmi i to właśnie tam odbyły się przygotowania. Ponadto w starym spichlerzu sala bankietowa, która może pomieści nawet do 100 osób. Sala jest idealna na organizację wesel, i to tuż po zachodzie słońca zgromadziliśmy się wszyscy by kontynuować. wesele w lipcu Moniki i Thomasa.

Ślub w kościele św. Anny w Krakowie

Kościół św. Anny w Krakowie to jeden z najpiękniejszych i najważniejszych zabytków miasta. Jest to barokowy kościół, który został wzniesiony w XVII wieku. Kościół znajduje się w samym sercu Krakowa, na Rynku Głównym.  Zupełnie mnie nie dziwi, że Monika i Thomas wybrali ten kościół na swój ślub, jest po prostu przepiękny.

Ślub w kościele św. Anny to wyjątkowe przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci nowożeńców i ich gości. Kościół jest niezwykły, a jego wnętrze zachwyca bogactwem detali. Ślub w kościele św. Anny to również doskonała okazja do poznania historii i tradycji Krakowa. Aby wziąć ślub w kościele św. Anny, należy spełnić kilka formalności. Należy złożyć wniosek o ślub w parafii, w której znajduje się kościół. Wniosek należy złożyć co najmniej 3 miesiące przed planowaną datą ślubu.

Wesele w ogrodzie w lipcu

Na ślubie Moniki i Thomasa temperatura wynosiła 30 stopni, jednak odczuwalna była jakieś 35! Początkowo było to nieco uciążliwie, jednak miejsce wesela było mocno przystosowane do takich warunków. Zaraz po przyjeździe z ceremonii zgromadziliśmy się na tarasie, tam odbył się toast i życzenia dla nowożeńców.

Oaza Leńcze dysponuje pięknym ogrodem, który jest idealnym miejscem na organizację imprez plenerowych. Organizacja wesela w ogrodzie wymaga jednak odpowiedniego przygotowania.  Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak na przykład pogoda. Lipiec to miesiąc, w którym mogą wystąpić burze i upały. Warto, więc mieć plan awaryjny na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Wesele w ogrodzie w lipcu to wyjątkowa okazja, aby przeżyć niezapomniany dzień. Dzięki odpowiednim przygotowaniu można stworzyć przyjęcie, które będzie zachwycać gości i zapadnie w ich pamięć na długo.  Tak było w tym przypadku, gdzie otwarta przestrzeń po najważniejszych momentach dnia, leżaki, i zachód słońca był pięknym akcentem. Wesele w lipcu to dobry wybór!

Dekoracje na ślub i wesele w lipcu

Odpowiednio duży ogród, który pomieścił wszystkich gości. Dekoracje 100% dopasowane do stylu wesela i otoczenia. Dekoratorki na wesele w lipcu wykorzystały świeże kwiaty, które nadały przyjęciu letniego charakteru. Świeże kwiaty to zawsze dobry wybór na wesele.

W lipcu można wykorzystać kwiaty cięte, takie jak róże, lilie, czy piwonie. Można również wykorzystać kwiaty polne, które nadadzą przyjęciu bardziej naturalny charakter. Dla spragnionych był orzeźwiający szampan oraz beczka z piwem. Sezonowe owoce i przystawki w zupełności wystarczyły na początek tego wieczoru. Niezwykle zaskoczyła nas niespodzianka w postaci tańca, którą zapoczątkowali rodzice Pana Młodego.

Kolejno dołączyli goście i wspólnie zatańczyli układ do piosenki Bruna Marsa. Po zachodzie przenieśliśmy się do spichlerzu, gdzie odbyły się przemowy, liczne toasty i przyśpiewki. Wujek Moniki pogrywał na akordeonie, a całą sama hucznie śpiewała. Na pierwszy taniec Para Młoda przygotowała układ, a zaraz po nim zaczęła się zabawa!

 

polsko – francuskie wesele w lipcu

Wesele w lipcu Moniki i Thomasa, kolejne polsko-francuskie przyjęcie, na którym miałam okazję fotografować. To wyjątkowa okazja do połączenia dwóch kultur. Jest to idealne rozwiązanie dla par, które pochodzą z różnych krajów lub chcą celebrować swoją miłość w sposób, który jest jednocześnie tradycyjny i nowoczesny. Osobiście uwielbiam ten klimat!

współtwórcy:

miejsce: Oaza Leńcze
suknia: Anna Kara
florystyka : paper flower art
biżuteria: les couronnes de Victoire
fryzura: Kok i spinka

INSTAGRAM

Comments
Add Your Comment

CLOSE