MENU

J + A = Dwór w Tomaszowicach wesele polsko – francuskie

Polsko – francuskie wesele pod Krakowem

wesele-dwor-w-tomaszowicach-polsko-francuskie-slub-humanistyczny

DWÓR W TOMASZOWICACH WESELE 

Ten fantastyczny dzień zaczął się od wschodu słońca, co z jednej strony jest oczywiste, jednak nie dla wszystkim. Bowiem to dzień ślubu, a przeważnie go ma się tylko raz, co czyni go wyjątkowym. Tym razem HISTORIA Jowity i Augustina, ślub humanistyczny w pięknym miejscu jak Dwór w Tomaszowicach. Temperatura niczym z lazurowego wybrzeża, paleta kolorów w odcieniach czerwonego wina, które królowało na stołach. Goście i rodzina z całego świata, przyświecali ten dzień. Moje pierwsze polsko-francuskie wesele.

Ostatnio publikowałam historię Kasi i Tomka ze ślubu przepełnionego emocjami. Tym razem jak jechałam na wesele pod Krakowem nie widziałam, czego się spodziewać. Jak będzie wyglądał polsko – francuski ślub humanistyczny? Mieszane obrzędy? Ceremonia w dwóch językach? Wyjątkowe dekoracje? Jak tylko przyjechałam na miejsce, uśmiech towarzyszył każdej napotkanej osobie w Dworze w Tomaszowicach. Życzę Wam, by uśmiech nie schodził Wam z twarzy, zapraszam 🙂

dwor-w-tomaszowicach-wesele-polsko-fancuskie-slub-humanistycny-slub-plenerowy-pod-krakowem

Piękny ślub humanistyczny w ogrodzie | Dwór w Tomaszowicach

Zaczęło się tradycyjnie od ubierania Pana Młodego, któremu towarzyszyli przyjaciele a zarazem świadkowie oraz rodzice. Ognisty napój, akcent w postaci piłki do baseballu oraz czapki ukochanej drużyny to akcenty, które budują Wasz dzień. Kolejno przeszliśmy do Jowity, która w towarzystwie druhen popijała prosseco. Szybkie ubieranie, krótka sesja przed ceremonią z kolorowymi balonami oraz druhnami przebranymi w krwistą czerwień niczym czerwone wino.

W cieniu starych drzew, muśnięci jedynie najzuchwalszymi promieniami słońca, które przebiły się przez drzewną gęstwinę, z unoszącym się zapachem soczystej roślinności, poddani delikatnemu tańcowi wiatru – czy nie byłoby wspaniale powiedzieć sobie ?tak? w tych okolicznościach? Park, który otacza Dwór w Tomaszowicach daje możliwość organizacji tej bajecznej ceremonii.

Ślub humanistyczny pod Krakowem

Tak było i w tym przypadku, choć ślub w plenerze był na otwartym słońcu, a promienie słoneczne doskwierały każdemu, ceremonia była niezwykle wzruszająca. Opowiadała o poznaniu Jowity i Augustina oraz ich drodze, jaką przebyli żeby stanąć tu dziś i powiedzieć sobie magiczne “tak”. Zaraz po złożonej przysiędze połączyli dwie różne ziemie w ramach tradycji. Kolejno nie udaliśmy się od razu na obiad, co jest tradycją polskiego wesela, ale na aperitif przed dworem, któremu towarzyszyły rozmowy.

Przyjęcie polsko – francuskie pod Krakowem

Zaraz po zdjęciach grupowych deszcz dosłownie przegonił nas do środka. Oberwanie chmury nastąpiło w przeciągu kilku sekund. To był czas na przemowy oraz przywitanie rodziców gości weselnych. Było tuż przed zachodem i pojawiły się ostatnie promienie, które przedzierały się przez chmury. Pogoda próbowała pokrzyżować Wasze plany związane z sesją w dniu ślubu, jednak pokonaliśmy i ją! Udaliśmy się na kilka zdjęć przy perełce Jowity, mowa tu o niebieskim kabriolecie.

Kolejno czas biegł niezwykle szybko. Pierwszy taniec, blok taneczny, deser, zabawy nie było końca. Goście weselni nie schodzili z parkietu. Atrakcją, która wpisała się już nie lada tradycję było odpalenie zimnych ogni. Tym razem Para nie stała w środku, Jowita i Augustin biegali wzdłuż szpaleru, śmiechom nie było końca.

Kolejną niespodzianką dla Pary od gości weselnych była adaptacja życzeń, każdy z gości nagrał indywidualne życzenia, które były wyświetlane na rzutniku. Wisienką był taniec w serpentynach, który jest tradycją z Francji. Goście weselni obrzucali nią Parę Młodą, którzy tańczyli pod parasolem w rytm muzyki.

Ślub i wesele w jednym miejscu?

Zdjęcia ze ślubu to piękna pamiątka z tego wyjątkowego dnia. To wspomnienia, które pozwalają zachować piękne momenty z tego wyjątkowego dnia. Przez wiele lat będą przypominać o emocjach, które towarzyszyły w tym dniu oraz o unikatowych momentach, ale przede wszystkim ludziach, którzy towarzyszyli tego dnia.

 Ślub to ponadczasowe wydarzenie, na które specjalnie się ubieramy. Z czasem nasz wygląd się zmienia, więc warto mieć zdjęcia, na których zobaczymy siebie w tak wyjątkowej okazji. Fotografie pozwalają na dzielenie się pięknymi momentami z bliskimi, którzy nie mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym dniu. Można wysłać im galerię, bądź zaprojektować album, który można pokazywać rodzinie i przyjaciołom.

Fotografie ze ślubu pozwolą zauważyć nowe szczegóły, których nie zauważyliśmy w trakcie samego ślubu. Wszystko dzieje się tak szybko, że nie zawsze mamy czas, aby zwrócić uwagę na wszystkie detale. Zdjęcia ze ślubu to również piękne portrety młodej pary. To idealny sposób na uwiecznienie ich relacji między nimi.

 

Poprawiny po weselu | Dwór w Tomaszowicach

Poprawiny to druga część tradycyjnego wesela w Polsce. Najczęściej mają one miejsce dzień po głównym przyjęciu weselnym i są zazwyczaj mniej uroczyste. Ale nie w tym przypadku! Pierwszy raz miałam okazję fotografować poprawiny i zrobnić z nich reportaż ślubny. Choć zdjęć z poprawin tutaj nie ma, bo zajęłyby one kolejną galerię, to chciałam Wam przedstawić kilka punktów oragnizacyjnych poprawin po weselu.

Wiele par decyduje się na zorganizowanie poprawin, ponieważ pozwalają one na kontynuowanie świętowania z bliskimi. Poprawiny są zazwyczaj mniejsze niż wesele, ponieważ goście są zapraszani na drugą część imprezy. Zazwyczaj są to najbliżsi przyjaciele i rodzina. Często para młoda organizuje dodatkowe atrakcje na poprawinach konkursy dla gości w przypadku poprawim w Dworze w Tomaszowicach na sterach był DJ.

Podsumowując, poprawiny to druga część tradycyjnego wesela w Polsce, która zazwyczaj jest mniej formalna i bardziej kameralna, ale nie w tym przypadku! Zabawa była równa, a rzekłabym nawet bardziej roztańczona niż w dniu wesela.

Ślub w plenerze pod Krakowem

Z własnego doświadczenia wiem, że wesele w plenerze to nie tylko perspektywa niezapomnianych chwil. Reportaż tworzony w świetle dziennym jest niesamowicie żywy. Przeglądając zdjęcia można przeżyć ponownie ten wyjątkowy czas, poczuć jeszcze raz słodki zapach kwiatów i ciepłe promienie słońca. Podsumowując, Dwór w Tomaszowicach i ślub polsko-francuski to połączenie dwóch kultur i tradycji, które tworzą wyjątkową atmosferę i niezapomniane wspomnienia dla pary młodej i jej gości.

Marzy Wam się ślub w plenerze? Jako fotograf ślubny Kraków wprost uwielbiam ceremonie pod chmurką! Każde zaślubiny mają swój niepowtarzalny klimat, ale te plenerowe wspominam najdłużej. 😉 Kraków i okolice to dobry wybór na ślub w plenerze. A jeśli chcecie, by Wasza uroczystość odbyła się w jednym miejscu rozważcie Dwór w Tomaszowicach.

Ślub polsko-francuski to wyjątkowe połączenie dwóch kultur i tradycji. Jeśli Was również urzekł Dwór w Tomaszowicach, piszcie śmiało! Chętnie wrócę tam z Wami, by pomóc opowiedzieć Waszą wyjątkową historię na zdjęciach.

Współtwórcy:

Wedding Planner: Cherry Marry
Film: Movie Tak
Zespół: Friends Band
Celebrant: Ślub humanistyczny
Florystyka: La Flor
Cukiernia: Tartelette
Fotobudka: Everybody smile
Oświetlenie: http: Modern Light Service
Ciężki dym: Party z Budką

INSTAGRAM

Comments

Widać, że ceremonia była wyjątkowa i przepięknie oddawała historię miłości pary młodej. Świetny pomysł na wprowadzenie nietypowej tradycji połączenia ziemi. Młodzi prezentowali się przepięknie i na pewno zachowają te kadry w pamięci na długo. 🙂

Cudownie opisane wesele! Świetnie, że para młoda zdecydowała się na połączenie polsko-francuskich tradycji. Wyjątkowy klimat, piękne dekoracje i uśmiechy gości – to wszystko tworzyło magiczną atmosferę. 🙂

Rewelacyjny reportaż! Jest klimat 🙂 Gratuluję i pozdrawiam

Dzięki Damian! Fajnie, że zajrzałeś :))

Add Your Comment

CLOSE