MENU

TOP 50 PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC polskie i zagraniczne

PIOSENKI NA PIERWSZY TANIEC

piosenki-na-pierwszy-taniec-jak-zatanczyc-polskie-piosenki-na-pierwszy-taniec-zagraniczne-czy-warto-isc-na-kurs-pierwszego-tanca-001a

55 najpiękniejszych piosenek na pierwszy taniec

Pierwszy taniec na weselu to zwykle uroczysty moment, kiedy para młoda tańczy jako pierwsza na parkiecie. Zazwyczaj odbywa się to tuż po powitaniu gości weselnych i rozpoczęciu oficjalnej części imprezy. Przed pierwszym tańcem zazwyczaj następuje ogłoszenie pary młodej, którą zaprasza się na parkiet. DJ lub zespół muzyczny często nie wspomina o tym, jak będzie wyglądał układ, piosenki na pierwszy taniec również są tajemnicą, bowiem jest to niespodzianka dla gości. Często para młoda wybiera wcześniej ulubioną piosenkę, która jest dla nich szczególnie ważna lub która kojarzy się z ich historią miłosną.

Podczas pierwszego tańca para młoda tańczy w samotności na parkiecie, podziwiana przez swoich gości. Zwykle trwa to od jednej do trzech minut. Po pierwszym tańcu para młoda często zaprasza do tańca swoich rodziców lub innych ważnych dla nich osób. W zależności od tradycji, pierwszy taniec może przybrać różne formy. Może to być klasyczny walc, ale również coraz częściej pary młode decydują się na bardziej swobodny taniec, który lepiej odzwierciedla ich charakter i styl.

Często zdarza się, że Para Młoda wybiera spontaniczny pierwszy taniec. Nie ma wcześniej ułożonego układu, nie chodziła do szkoły tanecznej. DJ lub zespół muzyczny na weselu puszcza ulubioną ich ulubioną piosenkę i tak Państwa Młodzi tańczą w jej rytm. Warto zazanczyć, że nie ma obowiązku pierwszego tańca na weselu, często wiąże się to z dużym stresem, stąd warto tą tradycję zastąpić, by dzień wesela był najpiękniejszym wspomnieniem.

piosenki-na-pierwszy-taniec-jak-zatanczyc-polskie-piosenki-na-pierwszy-taniec-zagraniczne-czy-warto-isc-na-kurs-pierwszego-tanca-001a

Jak zatańczyć pierwszy taniec na weselu?

Zatańczenie pierwszego tańca na weselu może wydawać się stresującym doświadczeniem, szczególnie dla tych, którzy nie są doświadczonymi tancerzami. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do pierwszego tańca:

 1. Wybierz piosenkę, która jest dla Was ważna i w której czujecie się komfortowo. Pamiętaj, że to ważny moment dla Was, więc powinien on być miły i przyjemny dla obojga.
 2. Przed weselami warto wziąć kilka lekcji tańca, aby poprawić swoją technikę tańca i zwiększyć pewność siebie na parkiecie.
 3. Podczas tańca trzymaj partnera lub partnerkę blisko siebie, utrzymuj kontakt wzrokowy i unikaj patrzenia na swoje stopy.
 4. Staraj się być swobodny i zrelaksowany, a nie sztywny i spięty. Pamiętaj, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i spędzenie miłego czasu.
 5. Jeśli boisz się, że zapomnisz kroków tańca, warto przed weselem kilka razy przećwiczyć taniec w domu.
 6. W przypadku, gdy nie czujesz się na siłach, aby tańczyć samodzielnie, warto zaprosić instruktora tańca, który poprowadzi Was przez pierwszy taniec.

Pamiętaj, że pierwszy taniec to nie tylko technika tańca, ale przede wszystkim chwila spędzona z ukochaną osobą, więc staraj się cieszyć tą wyjątkową chwilą.

piosenki-na-pierwszy-taniec-jak-zatanczyc-polskie-piosenki-na-pierwszy-taniec-zagraniczne-czy-warto-isc-na-kurs-pierwszego-tanca-001a

Jakie zagraniczne piosenki na pierwszy taniec?

W końcu doszło to najwaniejszego! Wybór nie jest łatwy! Zależy od gustu i preferencji pary młodej. Oto kilka najpopularniejszych propozycji piosenki na pierwszy taniec ze świata:

 1. Ed Sheeran – “Perfect”
 2. Maroon 5 – “She will be loved
 3. Etta James – “At Last”
 4. John Legend – “All of Me”
 5. Elvis Presley – “Can’t Help Falling in Love”
 6. The Police – “Every breath you take”
 7. Louis Armstrong – “What a Wonderful World”
 8. Ed Sheeran – “Give me love”
 9. Christina Perri – “A thousand years”
 10. Frank Sinatra – “The Way You Look Tonight”
 11. Ben E. King – “Stand by Me”
 12. Jason Mraz – “I’m Yours”
 13. Michael Bublé – “Everything”
 14. Ray LaMontagne – “You Are the Best Thing”
 15. Jasmine Thompsone -“Like I’m gonna lose you
 16. Aerosmith – “I don’t want to miss a thing”
 17. Amy Winehouse – “There is no greater love”
 18. Ed Sheeran – “Kiss me”
 19. Jasmine Thompsone – “Willow”
 20. Janet Jackson – “Escapade”
 21. Celine Dion – “Have you ever been in love”
 22. George Michael – “Careless Whisper”
 23. James Artur – “Falling like the stars”
 24. Florance the machine – “Stand by me”
 25. Bon Jovi – “Always”

Pamiętaj, że to Twój ślub, więc wybierz piosenkę, która najlepiej pasuje do Was jako pary. piosenki pierwszy taniec piosenki pierwszy taniec.

piosenki-na-pierwszy-taniec-jak-zatanczyc-polskie-piosenki-na-pierwszy-taniec-zagraniczne-czy-warto-isc-na-kurs-pierwszego-tanca-001a

Polskie piosenki na pierwszy taniec

Mamy też zwolenników utrowu w jezyku ojczystym. Poniżej przedstawiam kilka propozycji polskich utworów:

 1. “Oczwrowanie” – Zbigniew Wodecki
 2. “Kołysanka” – Sumptuastic
 3. “Nie kłam, że kochasz mnie” – Piotr Rubik i Edyta Górniak
 4. “Moje serce to jest muzyk” – Krzysztof Krawczyk
 5. “Wielka miłość” – Seweryn Krajewski
 6. “Niebo z moich stron” – Enej
 7. “Kochaj mnie” – Kasia Kowalska
 8. “Zawsze tam gdzie ty” – Lady Pank
 9.  “Ten stan” – Sanah
 10. “Tylko mnie kochaj” – Goya
 11. “Chce tu zostać” – Farba
 12. “To co chciałbym Ci dać” – Pectus
 13. “Małomiasteczkowy” – Dawid Podsiadło
 14. “Zabiore Cię” – Kanrelarya
 15. “Nic dwa razy” – Sanah
 16. “Za Tobą pójdę jak na bal” – Krzysztof Krawczyk
 17. “Na chwilę” – Grzegorz Hyży
 18. “Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” – Skaldowie
 19. “Wyglądasz tak pięknie” – Sobel
 20. “Weź nie pytaj” – Paweł Domagała
 21. “Dla Ciebie” – Myslovitz
 22. “Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” – Anna Jantar
 23. “Kocham Cię” – Sławek Uniatowski
 24. “Zanim pójdę” – Happysad
 25. “Lubię wracać tam, gdzie byłem” – Zbigniew Wodecki

To tylko kilka przykładów, ale oczywiście istnieje wiele innych polskich piosenek, które mogą być idealne na pierwszy taniec. Ważne, aby para młoda wybrała utwór, który jest dla nich ważny i który kojarzy im się z miłymi wspomnieniami.

Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec

Oto lista moich ulubionych 5 utworów, które mają drugie dno. Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec:

 1. Bill Medley, Jennifer Warnes – The Time Of My Life
 2. Lenny Kravitz – “I belong to you”
 3. Michael Buble – “Everything”
 4. Myslovitz – “Chciałbym umrzeć z miłości”
 5. Karolina Kozak – “Razem zestarzejmy się”

piosenki-na-pierwszy-taniec-jak-zatanczyc-polskie-piosenki-na-pierwszy-taniec-zagraniczne-czy-warto-isc-na-kurs-pierwszego-tanca-001a

Czy warto iść na kurs pierwszego tańca?

Warto rozważyć udział w kursie pierwszego tańca przed weselem, szczególnie jeśli para młoda nie ma doświadczenia w tańczeniu lub chce zatańczyć coś bardziej skomplikowanego i efektownego niż zwykłe “przepychanie się” po parkiecie. Wybór piosenki na pierwszy taniec to jedno, a kurs pierwszego tańca to nie tylko nauka kroków, ale również poznanie zasad tańca w parze, takich jak prowadzenie i podążanie. Kurs może pomóc w zbudowaniu większej pewności siebie na parkiecie i zminimalizowaniu stresu związanego z pierwszym tańcem na weselu.

Dodatkowo, kurs pierwszego tańca to również okazja do spędzenia czasu razem jako para i poświęcenia czasu na przygotowanie się do ważnego wydarzenia. Oczywiście, zdecydowanie nie jest to wymagane i wiele par decyduje się na spontaniczne tańce bez uprzedniego przygotowania. Jednakże, jeśli para młoda chce zrobić wrażenie na gościach i zatańczyć coś bardziej skomplikowanego, to warto rozważyć udział w kursie pierwszego tańca.

piosenki-na-pierwszy-taniec-jak-zatanczyc-polskie-piosenki-na-pierwszy-taniec-zagraniczne-czy-warto-isc-na-kurs-pierwszego-tanca-001a

Co po pierwszym tańcu na weselu?

Po pierwszym tańcu na weselu zazwyczaj rozpoczyna się zabawa taneczna dla wszystkich gości. Często DJ lub zespół muzyczny zaprasza do tańca kolejne pary, aby stopniowo włączać wszystkich gości w zabawę. W zależności od tradycji, po pierwszym tańcu para młoda może zaprosić do tańca rodziców lub innych ważnych dla nich osób, takich jak dziadkowie czy chrzestni. Zazwyczaj każdy z gości ma szansę tańczyć z parą młodą lub innymi osobami.

W międzyczasie podczas wesela mogą mieć miejsce różne atrakcje, takie jak oczepiny czy prezentacja tortu weselnego. Warto upewnić się wcześniej, co jest zaplanowane w programie wesela, aby nie przegapić żadnego ważnego momentu. W miarę trwania wesela tempo muzyki zwykle zwiększa się, a atmosfera staje się coraz bardziej energetyczna. Goście tańczą do różnych gatunków muzyki, takich jak disco, rock, pop, czy też tradycyjne polskie piosenki weselne. Wszystkie te elementy razem tworzą niezapomnianą atmosferę wesela i pozwalają na spędzenie miłego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Skąd się wziął pierwszy taniec na weselu?

Historia pierwszego tańca na weselu sięga kilku wieków wstecz i ma swoje korzenie w Europie. Według niektórych źródeł, pierwszy taniec był tradycją francuską, a konkretnie zaczął się w XVII wieku w kręgach arystokratycznych. Wtedy to na oficjalnych przyjęciach i balach królewskich para młoda zwykła zatańczyć pierwszy taniec. Był to wyraz szacunku i uznania dla nowożeńców. Tradycja ta szybko rozprzestrzeniła się wśród innych warstw społecznych, a wraz z emigracją Europejczyków do Ameryki zaczęła się szerzyć również tam. W Ameryce pierwszy taniec na weselu stał się jeszcze bardziej popularny i rozpowszechnił się na całym świecie.

W Polsce pierwszy taniec na weselu zaczął się kształtować wraz z rozwojem kultury dworskiej w XVII wieku. Jednak w Polsce tradycja ta nie była tak ugruntowana jak w innych krajach europejskich i była raczej zarezerwowana dla wyższych klas społecznych. Dopiero w XX wieku ta tradycja zaczęła się powszechnie przyjmować wśród polskich par młodych. Dziś pierwszy taniec na weselu jest już niemalże stałym elementem weselnego programu i stanowi wyjątkową chwilę dla pary młodej oraz gości.

A Wy już macie ulubione piosenki na pierwszy taniec? Napiszcie w komentarzu!

INSTAGRAM

Comments
Add Your Comment

CLOSE