MENU

M + P = Bali wakacje | Sesja na Bali Uluwatu

Bali wakacje

sesja-na-bali-wakacje-bali-loty-bali-pogoda-indonezja-sesja-zdjeciowa-bali-000

Sesja na Bali z Magdą i Piotrkiem, jak się poznaliśmy?

Uwielbiam te historie, kiedy zaczynam opowiadać jak się poznałam z Wami! Gdybym miała opowiedzieć tylko ogólnikowo rzekłabym zupełnie przypadkiem. Tak, jest to prawda. Jednak historia zaczęła się od mojego wyjazdu do Indonezji. Jak wspomniałam TUTAJ – ZDJĘCIA Z INDONEZJI, wyjazd do tego wyspiarskiego państwa położonego w Azji Południowo – Wschodniej był moim marzeniem od bardzo dawna.  Pragnęłam zobaczyć podwodny świat, zatracić się w soczystej zieleni, wejść na wulkan, pomoczyć się wodospadach i zajadać się naprzemiennie azjatycką kuchnią. I tak zaczęłam eksplorować Bali wakacje czy warto? Ale skąd sesja na Bali z Magdą i Piotrkiem?

Sesja zdjęciowa na Bali Uluwatu

Ramowy plam podróży rozpisałam już w Polsce. Początkowo bazę wypadową miałam w Ubud, a stamtąd wycieczki w różne części wyspy. Pierwsze dni na północ wyspy, która słynie z licznych wodospadów.  Tam podczas trasy na jeden z nich, kiedy rozmawiałam z Asią (do niej jeszcze tu wrócę) minęłyśmy się z parą Polaków. Dostrzegłam, że Piotrek miał na szyi aparat i to on zaczął konwersację zadając pytania jak się tu znalazłyśmy. Kolejno ja dowiedziałam się od nich, że zakochali się w wyspie Bali i postanowili tu wrócić po 3 latach, tak zaczęli kilkumiesięczną podróż po Azji. Na co ja “jejuuu, jak wspanialeeee” i w mgnieniu oka padło pytanie, a czym się zajmujecie jak można zapytać?

To pytanie, które często pada z moich ust. Jak tylko słyszę, że ktoś ma czas na kilkumiesięczne podróże z laptopem w plecaku ciekawi mnie gdzie pracuje. Wciąć szukam swojego miejsca na ziemi.  Okazało się, że Magda i Piotrek są z mojej branży, a mianowicie filmują na ślubach! Już widzicie moją minę, kiedy to uśmiechnęłam się jeszcze szerzej (o ile można jeszcze bardziej słysząc te wspaniałości o eksplorowaniu Bali) i mówię “no way” i kolejno “ja z tej samej branży, to może jakaś sesja?”. Piotrek odpowiedział: “Będziemy w kontakcie.” i poszliśmy w swoją stronę.

Sesja na Bali | Bali Uluwatu Dramland Beach

Życie pisze różne scenariusze. Kilka dni później okazało się, że wspólnie jesteśmy w tej samej części wyspy?! Jednak tylko przez 2 dni. Półwysep Uluwatu na Bali, bo o nim tu mowa słynie z najpiękniejszych plaż na wyspie. Nie mogło być inaczej, los sprowadził nas w to samo miejsce i tak umówiliśmy się na sesję na Bali Uluwatu. Pamiętam, jak Piotrek zapytał, co robimy jak nie będzie zachodu słońca, bo pora deszczowa na Bali rządzi się swoimi prawami. Odpowiedziałam, że specjalnie dla nich zamówię pogodę! Spotkaliśmy się na godzinę przed zachodem słońca na jednej z plaż Uluwatu Dramland Beach. Nasza wspólne spotkanie, na którym więcej rozmawialiśmy niż fotografowaliśmy, a w nim sesja na Bali. Jak było? Zobaczcie sami 🙂

Zrealizowaliśmy z Olą przepiękną zagraniczną sesję zdjęciową i właściwie to nie wiem nawet jakich użyć słów, żeby oddać to jak bardzo dobrym jest fotografem i wspaniałym człowiekiem! Ola ma niesamowite oko do łapania kadrów, które są niebanalne, wzruszają, bawią i pozostawiają Cię z refleksją. Sama sesja to ogromna przyjemność bo Ola jak nikt inny skraca dystans dając Ci wrażenie, że znacie się od dawna i jesteście dobrymi przyjaciółmi, a efekty… przewyższają wszelkie oczekiwania! Już wiem, że to nie była ostatnia nasza sesja razem. Dziękujemy! <3?.
Ps. Dla takich słów warto robić to co się kocha! <3

Bali wakacje

Mam wrażenie, że połowa instagrama jest zalana zdjęciami z Bali wakace. Jest to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kierunków ostatnich lat. Przepiękne domki z basenami wśród zieleni, podwodny świat na wyciągnięcie ręki, unikalna kultura a w niej kuchnia i rękodzieło oraz piękne widoki. Ja w tej podróży szukałam tego co zwykle – morza inspiracji. By doświadczyć ponownie azjatyckiej kultury, zaczerpnąć słońca i popływać w oceanie.

Po 4 tygodniach spędzonych na Bali miałam dosyć mieszane uczucia. Te “wyjątkowe” miejsca ze zdjęć są dosłownie zalane turystami. W danym miejscu pojawiają się tabliczki z napisem “instagram point”, a na miejscu tworzą się gigantyczne kolejki, tylko po to by zrobić zdjęcie na instagram, bez chwili na oddech i zakochanie się w danym miejscu. Przez pierwsze dni wyjazdu sama uległam temu spędowi. Chcąc zobaczyć rzeczywiście najpiękniejsze miejsca na Bali, niestety taka jest rzeczywistość.

Bali Loty

Lubię to stwierdzenie, że życie jest przypisane losowi. Na lotnisku poznałam Asię, z którą spędziłam pierwsze 2 tygodnie na Bali. Miałyśmy ten sam lot linią Qatar z lotniska Warszawa Chopin z przesiadką w Katarze – Doha, bezpośrednio na Bali wakacje marzeń. Loty w obydwie strony z dużym bagażem +20kg. Ja co prawda z racji tego, że sporo się sama przemieszczałam po wyspie miałam plecak 12kg, jednak duży bagaż jest w cenie biletu. Kolejną opcją Bali loty jest podróż do stolicy Bali Dżakarty, a następnie przedostanie się z niej na Bali.

Dlaczego warto jechać na Bali?

Jednak na szczęście wyspa ma dużo więcej do zaoferowania. Bali wakacje to przede wszystkim natura, która tylko jak ktoś z nią kocha obcować, z pewnością na wyspie znajdzie swoje miejsce. Górskie rzeki czy wodospady, ponadto wilgotny klimat wiąże się z soczystą zielenią i plantacjami, które dosłownie zalewają wyspę. Wyspa również stała się bazą dla nomadów, którzy pracują tu pomiędzy nurkowaniem, surfowaniem, wypoczynkiem na plaży czy życiem nocnym.

Warto też wspomnieć o architekturze, która jest wyjątkowo bliska mojemu sercu. Balijskie domki z tropikalnymi roślinami w środku, dom łączony z naturą, coś niesamowitego. Ponadto budowle przedstawiające bóstwa z religii hinduizmu czy też liczne baseny, które uzupełniają wnętrza. Kolejnym aspektem jest kuchnia. Jeżeli jesteście fanami makaronu, ryżu i świeżych warzyw oraz przypraw z pewnością zakochacie się w tutejszych potrawach i miejscach jak Warungi.

Bali pogoda | Pora deszczowa na Bali

Na Bali wakacje spędziłam miesiąc, był to przełom listopada i grudnia. Jednak miałam ogromne szczęście co to pogody. Przez ten cały okres padało dosłownie kilka razy, a samo oberwanie chmury złapało mnie tylko na wycieczce. Pamiętam sytuację, kiedy to pora deszczowa na Bali nadarzyła się w drodze na wodospad. Sytuacja była o tyle śmieszna, bo w tamtym momencie pomyślałam z deszczu pod prysznic. Co za różnica? To był ciepły letni deszcz, kilkugodzinny, jednak to pora deszczowa na Bali.

Ile kosztuje wycieczka na Bali?

Odpowiedź, której nie tu oczekujecie, ale muszę ją przytoczyć, to zależy. Bilet lotniczy bezpośrednio na Bali jest droższy, niż do stolicy Indonezji, Dżakarty. Życie na wyspie jest nieco tańsze. Jeżeli nocujecie w Guest housach, poruszacie się wynajętym skuterem czy też oraz stołujecie się u lokalsów, jedząc ich kuchnię z pewnością możecie sporo zaoszczędzić. Najdroższy jest transport jak przeloty oraz łódki na inne wyspy oraz noclegi w przepięknych balijskich domkach. Ale warto <3

INSTAGRAM

NAJLEPSZE ZDJĘCIA ŚLUBNE 2020 Cztery Kadry

Comments
Add Your Comment

CLOSE