MENU

Indonezja Fotografie – Aleksandra Nowak #11

INDONEZJA FOTOGRAFIE

Ze mną.

Indonezja Fotografie. Marzenie, które długo wisiało na mojej podróżniczej liście. Przedsmak Azji, a także utęskniony klimat Filipin, które eksplorowałam w 2017 roku podczas pierwszej podróży poza Europę. 2022, rok ze sporą ilością doświadczeń. W pracy, w podróży i tych o których mówię najmniej, osobistych rozterek i wychodzenia ze strefy komfortu. Czułam wewnętrzną potrzebę zmiany miejsca, stąd wyjechałam zaledwie kilka dni po ostatnim ślubie w sezonie. Jedynie z ramowym planem podróży.

W Indonezji spędziłam 4 tygodnie, z perspektywy wyjadę się bardzo długo, jednak to największy kraj wyspiarski na świecie, liczący ponad 17tys wysp. Przez ten okres czasu udało mi się zobaczyć zaledwie kilka. Na lądzie działo się wiele, jednak to pod taflą wody, życie płynie wolniej. Tego potrzebowałam. Zatrzymania się na chwile i oddechu, choć jak na opak pod wodą oddycha się inaczej. Żałuję, że tego świata nie mogę Wam tu pokazać.

Podczas mojego pobytu w Indonezji chciałam odwiedzić wyspę Jawę i zrealizować kolejne marzenie trekkingu na wulkan. Jednak już  w pierwszych dniach odwróciłam mój plan do góry nogami. Kiedy się dowiedziałam, że podczas mojego pobytu na innej wyspie na Jawie było trzęsienie ziemi. Jakby czas stanął przez chwile w miejscu. Nie wiem, czy znalazłabym się wśród tamtych osób, których już z nami nie ma. Wierzę jednak, że życie przypisane jest losowi. I każde doświadczanie uczy tak wiele. Pokory, miłości do samego siebie i szacunku do innych.

Dziś chce Wam pokazać zaledwie cząstkę zdjęć, które udało mi się stworzyć podczas tej podróży. Obrałam nowy cel na ten rok. By wolniej żyć, cieszyć się nadal z małych rzeczy i staranniej podchodzić do kolejnych działań. Z szacunku do samej siebie i swojej energii. Bo żyje się raz, a ja kocham swoje życie. To wyjazd, na którym po raz kolejny przekonałam się ludzie, którymi się otaczasz mają bardzo duży wpływ na Ciebie i innych w koło. Że tak często nie warto? i trzeba odpuszczać. Cieszyć się z każdej chwili, bo nigdy nie wiesz?

O.

Bali – Nusa Penida – Gili Islands – Kanawa – Kelor – Komodo – Kalong – Padar

indonezja-fotografie-aleksandra-nowak-czterykadry.pl-bali-wakacje-gili-island-komodo indonezja-fotografie-aleksandra-nowak-czterykadry.pl-bali-wakacje-gili-island-komodo

Indonezja Fotografie

INSTAGRAM

Poprzednio:

10# Jordania

9# Peru

8# Kuba

Comments
Add Your Comment

CLOSE