MENU

Dzieci na weselu tak czy nie

 dzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselna

Dzieci na weselu tak czy nie

Przygotowania do wielkiego wydarzenia jakim jest dzień ślubu idą pełną parą. Wybieranie sali weselnej, kreacji, DJ-a, fotografa i starannie robionych zaproszeń. I gdy już odbierzecie te piękne kartoniki gotowe do uzupełnienia, nagle w głowie pojawiają się niezręczne pytania. Czym zająć dzieci na weselu i czy w ogóle powinni być gośćmi hucznej imprezy? Kolejno, gdzie postawić granicę wiekową? Czy przedszkolaki i uczniowie nie wymagają tak dużej uwagi, jak roczne dziecko na weselu? Komu pozostawić tę trudną decyzję?

Czy dzieci powinno się brać na wesele?

Decyzja o tym, czy brać dzieci na wesele, zależy od indywidualnych preferencji pary młodej i rodzin zaproszonych na wesele. Wiele par decyduje się na zaproszenie dzieci, ponieważ chcą, aby rodziny mogły w pełni uczestniczyć w uroczystości. Inne pary decydują się na ślub bez dzieci z powodów takich jak np. obawa o to, że dzieci mogą być zbyt rozproszone, a to może wpłynąć na przebieg ceremonii, lub z powodu pewnych tradycji i zwyczajów, które wymagają spokoju i ciszy podczas ślubu.

Jeśli para młoda zdecyduje się zaprosić dzieci, warto zadbać o ich rozrywkę i zapewnić specjalne miejsce na weselu dla dzieci, gdzie będą mogły bawić się i spędzać czas w bezpieczny i kontrolowany sposób. Warto także zastanowić się nad zatrudnieniem osoby, która będzie zajmować się dziećmi podczas wesela, tak aby dorośli mogli skoncentrować się na świętowaniu.

Ostatecznie decyzja o tym, czy brać dzieci na wesele, zależy od pary młodej, ale ważne jest, aby goście byli poinformowani o tym, czy dzieci są mile widziane na weselu, aby mogli odpowiednio się przygotować.

 dzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselna  dzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselna dzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselna

Jak sie bawiły dzieci u Ani i Krzyśka?

Co robić z dziećmi na weselu – atrakcje, zabawy i upominki dla maluchów

Ach te dzieci…mogą być słodkie i urocze niczym aniołki. Jest też druga strona medalu, którą od podszewki znają wszyscy rodzice. Maluchy to radość, nigdy niekończąca się energia i śmiech. Na imprezach z udziałem dzieci nie ma mowy o nudzie i ciszy. Skupiają na sobie dużą uwagę nie tylko rodziców, ale i zgromadzonych gości. Czy będzie zbyt brutalne napisać wprost, że maluchy mogą zakłócić całą ceremonię ślubną i wesele? Czy dzieci na weselu to zły pomysł?

Oczywiście, że tak, jeśli kilkulatki będą musiały samodzielnie organizować sobie czas podczas wesela. Jeszcze gorzej, jeśli rolę animatora zabaw całkowicie przejmą rodzice. Jedno jest pewne. Dla tej dwójki nie będzie to impreza, w której poczują się wolni, rozluźnieni i “nieskrępowani”.

Dzieci na weselu zazwyczaj bawią się i uczestniczą w zabawach organizowanych na przyjęciu. W zależności od wieku, mogą brać udział w tańcach, konkursach, grach i zabawach, które są dla nich odpowiednio dostosowane.

Niektóre pary młode decydują się na zorganizowanie specjalnej strefy dla dzieci, w której będą mogły się bawić w bezpieczny i kontrolowany sposób. Może to być np. kącik z kolorowankami, grami planszowymi, zabawkami i innymi aktywnościami.

W przypadku, gdy para młoda zatrudni opiekunkę, ta osoba może prowadzić różnego rodzaju zabawy i aktywności dla dzieci. Opiekunka może także dbać o to, aby dzieci miały coś do jedzenia i picia, a także pomóc w sytuacjach, gdy dziecko potrzebuje pomocy lub jest zmęczone.

Warto pamiętać, że dzieci są częścią rodziny i ważne jest, aby także na weselu były traktowane z szacunkiem i uwagą. Dzieci powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki do zabawy i odpoczynku, a rodzice powinni zadbać o to, aby ich dzieci nie przeszkadzały innym gościom na weselu.

 dzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselna  dzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselnadzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselna

Dzieci na weselu u Kasi i Pawła

Zatem jak zabawić dzieci na weselu, jeśli już podejmiemy decyzję o zaproszeniu wszystkich członków rodziny bez względu na wiek?

Animator zabaw dla dzieci na weselu – Jak to wygląda?

Opiekunka do dzieci na weselu doskonale wie, co robi! Z pewnością to ciepłe i otwarte na potrzeby najmłodszych osoby gotowe do działania. W zaledwie kilka godzin potrafią przyjąć wiele ról i zorganizować mnóstwo zabaw z wykorzystaniem kolorowanek, balonów, baniek mydlanych, małych drobiazgów upominkowych, farb i innych pomocy, ale – nie przekraczajcie pewnych granic.

Wesele nie musi wyglądać, jak nowoczesny plac zabaw pełen opiekunów, pedagogów i animatorów. Jeśli rodzice świadomie decydują się na towarzystwo swoich pociech podczas imprezy, to muszą brać pod uwagę fakt, że żaden (nawet najbardziej doświadczony) animator nie jest w stanie całkowicie przejąć roli rodziców w czasie wesela.

Dzieci najbezpieczniej czują się wśród najbliższych i to właśnie z nimi chcą najwięcej bawić się podczas wieczoru. Jeśli młodzi ludzie chcą dzielić się radością i zabawą z najmłodszym pokoleniem, to ich obecność nie będzie stanowiła dla nich problemu.

dzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselnadzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselnadzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselna

Najmłodsi na weselu Magdy i Jarka

Czy na zaproszeniach ślubnych wpisuje się dzieci?

Decyzja o wpisaniu dzieci na zaproszeniach ślubnych zależy od indywidualnych preferencji pary młodej. Jeśli para młoda chce, aby dzieci były mile widziane na weselu, warto wpisać ich imiona na zaproszeniach. W ten sposób rodzice będą mieli jasny sygnał, że ich dzieci są zaproszone i powinni się zastanowić, czy chcą wziąć je ze sobą na uroczystość.

Jeśli para młoda nie planuje zapraszać dzieci na wesele, nie ma potrzeby wpisywać ich imion na zaproszeniach. W takiej sytuacji ważne jest, aby informacja o tym, że wesele jest wyłącznie dla dorosłych, była przekazana gościom w inny sposób, np. za pośrednictwem rozmów telefonicznych, e-maili lub specjalnych notatek na zaproszeniach.

Warto pamiętać, że decyzja o zapraszaniu dzieci na wesele zależy wyłącznie od pary młodej i powinna być przemyślana z uwzględnieniem indywidualnych preferencji i sytuacji.

Maluchy na przyjęciu weselnym

Najważniejsze pytania, które nie mogą zostać bez odpowiedzi

  1. Gdzie usadzić dzieci na weselu?
  2. Jak oznaczyć maluchy?
  3. Co kupić najmłodszym, a więc jakie upominki dla dzieci na weselu?
  4. Jak przygotować miejsce zabaw i odpoczynku (ogródek, kafeteria)?
  5. Muzyka na przyjęciu ? repertuar dla dzieci w różnym wieku.dzieci-na-weselu-tak-czy-nie-co-robic-z-dziecmi-na-weselu-animator-zabaw-dla-dzieci-na-weselu-atrakcje-dla-dzieci-wesele-animatorka-weselna

Ile płaci się za dzieci na weselu?

Koszty związane z obecnością dzieci na weselu zależą od wielu czynników, takich jak wiek dzieci, ilość dzieci oraz preferencje pary młodej w zakresie organizacji wesela. Wiele par decyduje się na zaproszenie dzieci na wesele bez dodatkowych opłat, jednak w niektórych przypadkach opłaty mogą wynikać z dodatkowych usług, takich jak np. zatrudnienie opiekunki lub przygotowanie specjalnego menu dla dzieci.

Jeśli para młoda decyduje się na zatrudnienie opiekunki, koszty wynajmu takiej osoby mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od ilości godzin i umówionych warunków.

Jeśli chodzi o dodatkowe usługi związane z jedzeniem, wiele cateringu weselnego oferuje specjalne menu dla dzieci, które mogą mieć niższą cenę niż menu dla dorosłych. W przypadku, gdy dzieci jedzą takie same dania jak dorośli, niekiedy istnieje możliwość negocjacji niższej ceny za posiłki dla dzieci, szczególnie w przypadku większych ilości gości.

Ostatecznie, koszty związane z obecnością dzieci na weselu zależą od wielu czynników, jednak w większości przypadków nie ma dodatkowych opłat za zaproszenie dzieci na wesele, a koszty związane z dodatkowymi usługami dla dzieci są indywidualnie ustalane między parą młodą a usługodawcami.

Warto również pamiętać o innych opcjach i możliwych rozwiązaniach jak pozostawienie potomstwa pod opieką dziadków na cały dzień bądź uczestnictwo dzieci w przyjęciu tylko przez kilka godzin. Należy przemyśleć wszystkie warianty. Co najważniejsze pozytywne podejście do kwestii udziału dzieci na weselu to podstawa. Nie rezygnujcie tak łatwo z promyczków niosących za sobą światło, radość i energię, którą potrafią rozbawić i rozruszać każdego gościa.

INSTAGRAM

Comments
Add Your Comment

CLOSE