MENU

TOP 20 sale weselne Małopolska – najlepsze miejsca na przyjęcie

Sale weselne Małopolska

Piękne sale na wesele wg Cztery Kadry

najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca

Sala weselna w Małopolsce – organizacja wesela

Kochani! Nie wiem czy wychodzę naprzeciw Waszym oczekiwaniom, czy po prostu chce się z Wami tym podzielić, ale temat jest priorytetowy. Zanim sięgniecie po kolejne kroki przygotowywania dnia ślubu wpisujecie w wyszukiwarki “sala weselna Kraków”, “gdzie wesele Małopolska”. Stąd mój pomysł na ten wpis. Lista: najlepsze sale weselne małopolska, subiektywnie okiem fotografa ślubnego. Z pewnością znajdziecie tu miejsca, w które w jakimś sposób mnie zaintrygowały, czasem poczułam się jak w domu innym, że miejsca mają swojego rodzaju energię. Nie do końca wiem, co to było, ale podobno kobiety mają dobą intuicję. 🙂

Po pierwsze chciałam zaznaczyć, że to żaden ranking! Poniższa lista sale weselne małopolska to zbiór miejsc, które poruszyły moją artystyczna duszę. Mają w sobie pewnego rodzaju magię, którą trudno opisać, tam trzeba po prostu być. Mnie, jako fotografa ślubnego, ale również miejsca, w których świetnie czułam się jako gość. Mieszkam pod Krakowem i tu najczęściej pracuję, jako fotograf ślubny, stąd właśnie pojawił się ten wpis.

 Miejsce na wesele Małopolska | Gdzie zorganizować ślub?

Miejsca na wesele w Małopolsce mają niesamowitą moc, naprawdę wybór jest spory. Jednak są perełki, które według mnie wyróżniają się na tle innych sal weselnych w Małopolsce. Każda z nich cechuje się inaczej. Ma wyjątkowy styl, aranżację wnętrz, otaczającą przestrzeń, naturę czy też znakomite jedzenie. Wiele z nich ma części wspólne jak strefa chillout, miejsca noclegowe czy dogodny parking dla gości. A dla Was, co jest priorytetem jeżeli chodzi o miejsce na wesele?

Te wyjątkowe miejsca na wesele przede wszystkim różnią się klimatem. Znajdziecie tu miejsca na ślub w stylu boho czy też nieco bardziej eleganckie, pałacowe wnętrza oraz miejsca na kameralne przyjęcie w Krakowie. Każde z nich zainspirowało mnie na swój sposób. Nie mam swojego ulubionego miejsca, jednak wiem, że klimat tworzą przede wszystkim ludzie. Dlatego mam nadzieje, że poniżej znajdziecie swój TOP 1 – najlepszą salę weselną i zorganizujecie w niej swoje wymarzone wesele.

Gdzie wesele Małopolska?

Miejsca na przyjęcia weselne, namioty na wesele Kraków czy też najlepsze sale weselne małopolska to lokalizacje obok których nie przeszłam obojętnie. Wiele z tych miejsc jest bliskie mojej estetyce. Znaczna część ma w zanadrzu strefę chillout, którą wyjątkowo cenię w sezonie letnim, gdzie oprócz w klimatyzowanej sali weselnej mogę fotografować gości na zewnątrz. Do każdego miejsca na wesele dopisałam adres, który mam nadzieję, że będzie pomocny przy ogólnym planie wyboru miejsca. Warto wspomnieć, że wesele wypełniają również ludzie 🙂 To jak Wy się będziecie czuć w tamtym miejscu wydaje mi się, że jest najważniejsze.

To Wasz dzień, a wesele najczęściej ma się raz w życiu. Pamiętajcie o tym wybierając salę weselną. Do poniższych zaprosiły mnie moje cudowne Pary, za co im dziękuję za całego serca. Mam nadzieję, że do większości z nich jeszcze kiedyś wrócę! Tymczasem?

Ps. 1. Kolejność jest alfabetyczna, z uwagi na to, że nie chciałam nikogo faworyzować. Przypominam, że tu subiektywny ranking okiem fotografa ślubnego.

Ps.2.  Jeżeli uważacie, że jakieś miejsce powinno znaleźć się na liście, proszę napiszcie w komentarzach!

Zaczynamy!

Biała róża

Kraków Centrum

Restauracja Biała Róża leży nieopodal krakowskich plant. Wnętrze jest niezwykle klasyczne i eleganckie. Uroku dodają motywy róż na ścianach. Niezwykle nastrojowe miejsce ze starannie dobranym menu i pianinem w tle. Restauracja Biała Róża oferuje dwie odseparowane sale na wyłączność. Pod lokalem znajduje się dogodny parking. Mnie najbardziej zachwyciły tam kolory, wnętrze restauracji posiada już tak wiele zdobień, nie potrzeba zbyt wiele, by dodać jedynie dodatkowego uroku.

Ponadto niesamowite fotele dla gości, zupełnie odbiegające od standardowych krzeseł na wesele. Z racji świetnej lokalizacji w samym centrum Krakowa, w trakcie przyjęcia można wyskoczyć na krótką sesję w dniu ślubu pod Wawel. Według mnie Biała Róża świetnie się sprawdzi na mniejsze przyjęcie weselne.

Restauracja Biała Róża
Kraków, Straszewskiego 16
https://www.restauracjabialaroza.pl/

najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-restauracja-biala-rozanajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-restauracja-biala-rozanajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-restauracja-biala-roza najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-restauracja-biala-roza

Brzoskwinia Ogród

Brzoskiwinia – ok. 18 km

Brzoskwinia Ogród to idealne miejsce dla osób utożsamiających się z naturą. Położony w miejscowości Brzoskwinia namiot weselny jest otoczony lasami. Na terenie obiektu jest bogata kolekcja roślin i krzewów. To miejsce na przyjęcie weselne zdecydowanie odstaje od standardowych sal weselnych w Małopolsce. Namiot otwarty na ogród mieści do 120 osób. Brzoskwinia ogród spełnia wszystkie funkcje wesela w plenerze doskonały również na ślub plenerowy. Posiada dogodny parking nieopodal namiotu. Miejsca noclegowe są usytuowane w tej samej miejscowości. Jest zielono i wyjątkowo w porównaniu do innych miejsc na wesele w Małopolsce.

Brzoskwinia Ogród
Brzoskwinia 249, 32-084 Brzoskwinia
http://brzoskwiniaogrod.com.pl/

Dworzyczcze Wola

Wola Więcławska – Ok. 20 km

Dworzyszcze Wola, miejsce znajdujące się na wzniesieniu Woli Więcławskiej. Przede wszystkim to niesamowicie malowniczy teren otoczony polami i łąkami. Sala weselna mieści od 100 nawet do 300 osób. Wyróżnikiem jest ciepły klimat, który tworzy cegła i drewno oraz przeszklenia. Kwitnący ogród z różami, lawendą oraz wrzosami. Wisienką może okazać się ukwiecona pergola, mogąca posłużyć przy ślubach plenerowych. Na zewnątrz do obiektu przyłączona jest scena plenerowa z podestem.

Może to być świetna alternatywa do weselna na świeżym powietrzu! Dodatkowo Dworzyszcze Wola ma wiatę grillową, która zmieści nawet 80 gości. Ponadto dość obszerny, dogodny parking oraz hotel, mieszczący 20 osób.

Dworzyszcze Wola
Wola Więcławska 28
32-091 Wola Więcławska
http://dworzyszczewola.pl/

 

Dwór Kociołek

Dobczyce – ok. 30km

Dwór Kociołek mieści się nieopodal miasta Dobczyce. Jest to niezwykle oryginalne miejsce na wesele. Klimat wnętrza jest nowoczesny, jednak cegła nadaje styl i szyk. Sala weselna mieści do 150 osób. Dodatkowo są też miejsca noclegowe w pokojach hotelowych. Zielona okolica oddaje rodzinny klimat. Sala na przyjęcie połączona jest z miejsce do tańca, jednak w drugiej części jest strefa chillout, gdzie każdy z gości może nieco odpocząć schodząc z parkietu. Dwór Kociołek zapewnia dogodny parking znajdujący się na terenie jednej z sale weselne małopolska.

Dwór Kociołek
Marwin 38, 32-410 Dobczyce
http://dworkociolek.pl/

Dwór Sieraków

Dobczyce – Ok. 24km

Dwór Sieraków to piękne miejsce na szampańskie wesele, ale również romantyczny ślub pod Krakowem. Niezwykle eleganckie wnętrza, piękna okolica oraz znakomita kuchni. To tylko trzy czynniki, które mają pozytywny wydźwięk, jeżeli chodzi to miejsce na wesele. Niesamowite jest to, że dwór stoi dosłownie pośród drzew. Kompleks otoczony jest zabytkowym parkiem, który zdecydowanie wpasowuje się nietuzinkowy klimat wesela. Zapach kwiatów i śpiew ptaków dodają uroku całości.

Jest również wspaniałe miejsce do zorganizowania ślubu plenerowego pod Krakowem. Kolejnym dodatkowym atutem miejsca jest namiot weselny. Pary Młode, które marzą o miejscu na wesele w plenerze, namiot mieszczący 160 osób świetnie wpasowuje się klimat angielskiego przyjęcia. Dodatkowo Dwór Sieraków posiada bogato wyposażoną piwnicę z winami oraz strefę SPA. To miejsce jest zdecydowanie warte obejrzenia, nie tylko pod kątem ślubu!

Dwór Sieraków
Sieraków 233
32-410 Dobczyce
https://www.dworsierakow.pl

Dwór w Tomaszowicach

Tomaszowice – Ok. 14 km

Dwór w Tomaszowicach położony przedmieściach Krakowa. Malownicza lokalizacja, altana na wzgórzu oraz zabytkowy park. Posiada różne sale na przyjęcie w zależności od preferencji gości. Majestatyczną Oranżerię, elegancką Galerię Panoramy lub rustykalny Spichlerz. Oranżeria jest samodzielnym obiektem wysokim na  7m, stąd zyskał uznanie wielu organizatorów przyjęć weselnych. Wpadające światło dzienne z wysokich okien oraz mury z wapienia jurajskiego i drewna świetnie uzupełnia całość klimatu miejsca.

Zaś Galeria Panorama łączy tradycyjną estetykę współczesnych form architektonicznych i jest położona na skraju parku. Kompleks jest na tyle rozwinięty, że moim zdaniem spełni oczekiwania wielu wymagających gości.

Dwór w Tomaszowicach
Krakowska 68
32-085 Tomaszowice
http://www.dwor.pl/

dwor-w-tomaszowicach-opinie-gdzie-wesele-krakow-sala-weselna-krakow-miejsce-na-przyjecie-krakow-wesele-malopolska-rustykalna-sala-krakow-folwark-pod-krakowem-hotel-przyjecie-pod-krakowem-01 dwor-w-tomaszowicach-opinie-gdzie-wesele-krakow-sala-weselna-krakow-miejsce-na-przyjecie-krakow-wesele-malopolska-rustykalna-sala-krakow-folwark-pod-krakowem-hotel-przyjecie-pod-krakowem-01 dwor-w-tomaszowicach-opinie-gdzie-wesele-krakow-sala-weselna-krakow-miejsce-na-przyjecie-krakow-wesele-malopolska-rustykalna-sala-krakow-folwark-pod-krakowem-hotel-przyjecie-pod-krakowem-01 dwor-w-tomaszowicach-opinie-gdzie-wesele-krakow-sala-weselna-krakow-miejsce-na-przyjecie-krakow-wesele-malopolska-rustykalna-sala-krakow-folwark-pod-krakowem-hotel-przyjecie-pod-krakowem-01 dwor-w-tomaszowicach-opinie-gdzie-wesele-krakow-sala-weselna-krakow-miejsce-na-przyjecie-krakow-wesele-malopolska-rustykalna-sala-krakow-folwark-pod-krakowem-hotel-przyjecie-pod-krakowem-01

Folwark Wiązy

Marszowice – Ok. 35km

Folwark Wiązy to miejsce dla Par, które marzą o weselu głównie na świeżym powietrzu. Mianowicie miejsce wesela znajduje się w drewnianej stodole. Folwark położony jest nieopodal Wieliczki. Świetnie sprawdzą się tu wesela w stylu boho czy w stylu rustykalnym. Jednak dla chcącego nic trudnego i można podziałać tu cuda i zbudować swój styl! Dodatkowo w stodole uroku dodają żarówki, które wiszą na całej powierzchni pod sufitem, robiąc przy tym niesamowity klimat miejsca. Obok stodoły mieści się strefa chillout oraz małe jeziorko z pomostem, więc jestem przekonana, że każdy z gości oprócz parkietu mieszczącego się w stodole znajdzie miejsce dla siebie. Cały kompleks ma również dogodny parking i bazę noclegową dla gości.

Folwark Wiązy
Marszowice 56
32-420 Marszowice
https://folwark.krakow.pl/

Folwark Zalesie

Grajów k. Wieliczki – Ok. 22km

Folwarku Zalesie mieści się w Grajewie, ok 30 min od Krakowa. Usytuowany na panoramie Beskidu i Tatr kompleks, ma ponad 200-letnią historię. Miejsce to jest niesamowicie malownicze. Rosnące wokół sali krzewy i drzewa wprawiają w niesamowity klimat spokoju poza miastem. Dodatkowo nieopodal mieści się jeziorko, które świetnie wpasuje się we miejsce ślubu plenerowego pod Krakowem. Na zabawę weselną można wybrać jedną oferowanych przez Folwark trzech sal. Są różnych rozmiarów, każda z nich mieści od 80 aż do 550 gości. Każda jest niezależna z własnym parkingiem i szatnią. Pięknie usytuowane miejsce w pięknym klimacie.

Folwark Zalesie
Grajów 150,
32-020 Wieliczka
https://www.folwarkzalesie.pl/

najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-folwark-zalesnajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-folwark-zalesie najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-folwark-zalesienajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-folwark-zalesie

Grand Hotel***

Kraków Centrum

Grand Hotel to bez wątpienia jedno z najbardziej luksusowych miejsce na przyjęcie weselne w Krakowie. Poprzez swoją historię, zasobność dawnego pałacu Książąt Czartoryskich, ale przede wszystkim wnętrze. Niewątpliwie bogate i funkcjonalne miejsce na przyjęcie weselne przy tym wyrafinowana elegancja. Sala lustrzana robi wrażenie już od samego wejścia. Zdecydowanie przenosi do okresu dwudziestolecia międzywojennego. Z pewnością swoimi lustrzanymi odbiciami, kryształami i secesyjnym witrażowym dachem robi duże wrażenie.

Grand Hotel posiada salę, która mieści do 150 osób, a pozostałe do 40 osób. Nie sposób zapomnieć o wykwintnym menu oferowanym gościom oraz prezencie. Młoda Para w prezencie otrzymuje pokój dla Nowożeńców a w nim nocleg ze śniadaniem do łóżka w dniu przyjęcia weselnego. Czyż to nie satysfakcjonujące?

Grand Hotel
ul. Sławkowska 5/7
31-014 Kraków
https://www.grand-hotel.pl/pl/

Grube Ryby

Zabierzów – Ok. 15km

Restauracja Grube Ryby mieści się w Zabierzowie. Oddalona jest od drogi głównej i mieści się na wzgórzu. Lokal ogółem ma miejsc na ok 200 gości, jednak do dyspozycji na poczet wesela miejsc jest 140. Bogata oferta cateringowa z pewnością zaspokoi gusta wielu pasjonatom kulinarnym. Wyróżnikiem dla restauracji jest piękna całoroczna oranżeria, w której zazwyczaj jest częścią jadalnianą. Ponadto restauracja posiada salę dolną, która świetnie sprawdzi się w roli parkietu do zabawy.

Rozciągający się zielony teren jest niezwykle piękny. Z budynku można wyjrzeć na część zalewu, który niegdyś był kamieniołomem. Warto zaznaczyć, że restauracja jest przyjazna dla zwierząt oraz posiada parking dla klientów.

Grube Ryby
ul. Śląska 57A,
32-080 Zabierzów
https://gruberyby.pl/

Hotel pod Różą

Kraków Centrum

Hotel pod Różą to miejsce z historią. Liczący aż 4 piętra, mieści się w dawnym renesansowym pałacu spełnia wszelkie standardy XXI wieku. Jest to najstarszy hotel w Krakowie, dlatego zorganizowanie przyjęcia w nim to nie lada przeżycie. Hotel pod Różą dysponuje 56 pokojami oraz 11 apartamentami. Co najważniejsze posiada restaurację z wykwintną kuchnią, pod szklanym dachem. Ponadto ta jedna z sal weselnych w Krakowie posiada vinotekę, w której można zasmakować degustacji z kolekcji ponad 7 tysięcy butelek win.

Hotel pod Różą
ul. Floriańska 14 31-021 Kraków
https://podroza.hotel.com.pl/

Hotel Vinnica

Sygneczów – Ok. 15km

Hotel Vinnica to miejsce o niezwykłym klimacie, położony jest w Sygneczowie nieopodal Wieliczki. Vinnica to świetna alternatywa dla osób, które marzą o weselu z dala od zgiełku miasta. W ofercie ma dwie sale, pierwsza Sala Szampańska bardzo przestronna ze zwieńczoną kopułą o powierzchni ponad 700m2 oraz Salę Porto zaaranżowaną na XIX-wieczną winnicę o powierzchni ponad 500m2. Zdecydowanym atutem jest serwowana kuchnia.

Świeże, wysublimowane potrawy przygotowywane są pod okiem szefa kuchni. Dodatkowo Hotel Vinnica Oferuje wysoką, jakość usług dzięki wykwalifikowanej obsłudze oraz zadbanie o piękne aranżacje wnętrz i stołów. Hotel oferuje gościom bazę noclegową w postaci 24 pokoi i 2 apartamentów oraz dogodny parking.

Hotel Vinnica
Sygneczów 1
32-020 Wieliczka
https://hotelvinnica.pl/

Ojcowski Dworek

Ojców – Ok. 30 km

Ojcowski Dworek mieści się w samym środku Ojcowskiego Parku Narodowego. Zdecydowanie to jedno z najbardziej zielonych miejsc, w których miałam okazję fotografować. Romantyczna okolica świetnie nadaje się na zreorganizowanie ślubu plenerowego przy samym dworku. Drugą opcją jest zabytkowa Kaplica na Wodzie, która znajduje się 3 minuty drogi od obiektu.

Ojcowski Dworek posiada salę, która mieści do 180 osób. Samo wnętrze jest niezwykle urokliwe, nawiązuje do natury poprzez pokrycie jasnym kamieniem. Kuchnia serwuje głównie dania kuchni polskiej. Leśny Parking strzeże stróż, więc bez obaw możecie poinformować gości o dogodnym miejscu na pozostawienie samochodów. Ps. Tam wszędzie pachnie lasem! <3

Ojcowski Dworek
32-047 Ojców 107
http://ojcowskidworek.pl/

najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-ojcowski-dworek-ojcow najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-ojcowski-dworek-ojcow najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-ojcowski-dworek-ojcownajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-ojcowski-dworek-ojcow

 

Oaza Leńcze

Leńcze – Ok. km

Oaza Leńcze niesamowitą historię. Początkowo po odrestaurowaniu XVIII kamiennego spichlerza miał zostać wyłącznie dodatkiem do dworu. Jednak za namową przyjaciół właściciele postanowili stworzyć tam wyjątkowe miejsce przyjęć weselnych. I tak bardzo się z tego powodu cieszę! Bowiem Oaza była pierwszym miejscem, w którym zapragnęłam zostać dłużej i dłużej. Gdy tylko wjechałam na parking pomyślałam, to nie tylko sale weselne Małopolska, tylko poczułam się jakbym była we Włoszech.

Oaza Leńcze to przepiękny obiekt znajdujący się w otoczeniu wzgórz i łąk, niesamowicie przypomina toskańską winnicę. Na 12 hektarach ogrodu mieści się także stajnia i ujeżdżalnia. Nie jest jak inne sale weselne Małopolska. tylko kompleksowym miejscem na przyjęcie. Oaza leńcze wesele mieści nawet do 200 osób! Świetnie zagospodarowana strefa chillout oraz pobliski dworek, który świetnie sprawdzi się w roli przygotowań. Zaględnijcie koniecznie! Ps. Kocham tu być!

Oaza Leńcze
Leńcze 239
Kalwaria Zebrzydowska 34-130
https://oazalencze.com/

najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-oaza-lencze najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-oaza-lenczenajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-oaza-lenczenajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-oaza-lenczenajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-oaza-lenczenajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-oaza-lencze

Pałac Goetz

Brzesko – Ok. 56km

Pałac Goetz to jedna z najpiękniejszych rezydencji, jakie miałam okazję zobaczyć. W skrócie, mieszczący się w małopolskim Brzesku Pałac to wymarzone miejsce na wesele. Z pewnością wnętrze robi spektakularne wrażenie. Przede wszystkim niepowtarzalny wystrój pałacowych wnętrz, hol główny, ale i historia, która dosłownie wisi w powietrzu. Wieloletnie doświadczenie organizatorów pomaga urządzić przyjęcie na najwyższym poziomie, kreując najwyższe standardy, tak by zachwycić każdego pałacowego gościa.

Warto wspomnieć o studiu kulinarnym, która łączy tradycję z nowoczesnymi i innowacyjnymi metodami gotowania. W skrócie Pałac Goetz to niezapomniany smak oraz zaskakujący wygląd dla wielu gości. Czy to sale weselne Małopolska? To kompleks pałacowy jest otoczony przepięknym parkiem typu angielskiego.

Pałac Goetz
ul. Barona Jana Gotza 6
32-800 Brzesko
https://palacgoetz.pl/

najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-palac-goetza-brzesko-palac-w-brzeskunajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-palac-goetza-brzesko-palac-w-brzesku najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-palac-goetza-brzesko-palac-w-brzeskunajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-palac-goetza-brzesko-palac-w-brzesku

Pałac Radziwiłłów

Balice – ok. 13 km

Pałac Radziwiłłów to jedno z miejsc kojarzące się z hasłem sale weselne małopolska. Mieszący się nieopodal lotniska Balice Pałac ma wyjątkową historię. Obecnie przystosowane do organizacji wesel wnętrza pomieszczą do 130 osób. Niezwykle eleganckie, a zarazem klasyczne sale spodobają się niejednej Parze Młodej. Ponadto Pałac ma w ofercie namiot weselny, który jest stworzony na poczet większych przyjęć, nawet do 350 osób. Doskonałe miejsce na ślub w plenerze w Krakowie.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice
https://palacradziwillow.pl/

Pałac Żeleńskich

Grodkowice  – ok. 25km

Pałac Żeleńskich mieści się w Grodkowicach. Jest to jeden z nieciekawych zabytków w powiecie wielickim, a przy tym piękne miejsce do organizacji wesela. Pałac z zewnątrz robi niesamowite wrażenie. Z pewnością wielu gościom na długo pozostanie w pamięci jako sale weselne Małopolska. Pałac oferuje miejsce na śluby plenerowe oraz miejsca noclegowe w samym pałacu. Organizowane są tu również wesela plenerowe w namiocie. Ponadto na stałe jest zamontowany parkiet zewnętrzny, miejsce na przyjęscie pod Krakowem posiada również parking przy Pałacu.

Pałac Żeleńskich
Grodkowice 1
32-015 Grodkowice
https://www.palac-zelenskich.pl/

Stara Zajezdnia

Kraków Centrum

Stara Zajezdnia to zdecydowanie magiczne miejsce na Sale weselne Małopolska. Mieszcząca się w centrum Krakowa sala na przyjęcie weselne oferuje niepowtarzalny klimat i charakter. Posiada historię zajezdni, a obecnie funkcjonuje, jako restauracja i minibrowar. Hala mieszcząca się w centrum Krakowa to przykład rzadkiej drewnianej architektury szkieletowej z cegłą w środku mieści nawet do 600 osób! Ponadto posiada uroczy dziedziniec i co ważne, ogrodzoną przestrzeń.

Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva
ul. Świętego Wawrzyńca 12
31-060 Kraków
https://starazajezdniakrakow.pl/

Villa Love

Izdebnik – Ok 30 km

Villa Love to zdecydowanie przepiękne miejsce na realizację wymarzonego wesela. Położona w wyjątkowym miejscu Villa mieści się w miejscowości Izdebnik i prowadzi z drogi Kraków-Bielsko-Biała. Bez wątpienia wyróżnikiem miejsca jest nieziemski krajobraz przypominający Toskanię, widok naprawdę zabiera dech w piersiach! Lanckorońskie wzgórza, widoczne z 100m2 tarasu to olśniewający widok niemalże o każdej porze roku.

Z pewnością właściciele Villi mieli niesamowitą intuicję do stworzenia lokalu na wesele w tym miejscu. Przede wszystkim Villa to niezwykle elastyczna sala ze względu na minimalizm i surowość. Sala główna jest prosta, posiada dużą ilość okien, co wprawia w znakomity klimat, mieści ok 220 osób, więcej niż miejsc na przyjęcie weselne pod Krakowem.

Ponadto Villa Love także oferuje 12 miejsc noclegowych oraz parking pod lokalem. Moim zdaniem Villa Love spodoba się Parom ceniącym naturę, przebywanie na świeżym powietrzu lubiących proste, minimalistyczne rozwiązania. Ps. Spieszcie się z bookowaniem terminu, bowiem w Villa na duże powodzenie wśród przyszłych nowożeńców!

Villa Love
Lwowska 78, 34-144 Izdebnik
https://www.facebook.com/loveect.wedding/

 

Willa Tadeusz

Lanckorona – Ok 33km

Willa Tadeusz to miejsce, gdzie wolniej płynie czas! Bez wątpienia zaczarowany pensjonat mieści się w sercu lasu, 900m od centrum Lanckorony, u stóp dawnego kamieniołomu. To miejsce z tradycją, niezwykle ciepłe i przyjazne. Na przykład kuchnia jest sercem domu, w której posiłki dla gości przygotowywane są przez właścicielkę. Przede wszystkim oparte na tradycyjnych recepturach wedle gustu kulinarnego gości. Dodatkowo na parterze znajduje się przeszklona weranda z wyjściem do ogrodu. Czy to typowe sale weselne Małopolska? Z pewnością nie!

W tym miejscu na wesele pod Krakowem wyróżniającym się punktem spośród innych miejsc na wesele, sale weselne Małopolska. Według mnie jest znajdujący się na terenie obiektu odkryty basen. Willa Tadeusz przenosi w czasie do czasu przedwojennego. Miejsce noclegowe w pensjonacie przeznaczone jest dla ok. 40 osób, w pokojach od 1-4 osobowych. Ps. Zwierzęta są tu mile widziane! W skrócie zachęcam do odwiedzenia tego miejsca, choćby tylko na moment.

Willa Tadeusz
ul. Legionistów 1
34-143 Lanckorona
https://www.willatadeusz.com/

najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-willa-tadeusz-lanckorona  najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-willa-tadeusz-lanckorona najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-willa-tadeusz-lanckorona najlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-willa-tadeusz-lanckoronanajlepsze-sale-weselne-krakow-wyjatkowe-miejsca-na-wesele-sala-weselna-krakow-gdzie-wesele-najpiekniejsze-wesele-krakow-przyjecie-weselne-w-krakowie-slub-miejsce-krakow-unikalne-miejsca-willa-tadeusz-lanckorona

 

Zamek w Niepołomicach

Niepołomice – ok 25km

Zamek w Niepołomicach oferuje bardzo różnorodna ofertę w zakresie przyjęcia weselnego, bowiem posiada aż 7 różnych sal. Sale weselne Kraków – miejsca na wesele różnią się zarówno wyglądem jak i wielkością. Zdecydowanie każda z nich ma charakter zamkowy, od komnaty rycerskiej, przez skarbiec. Z pewnością klimat każdego zakątka kompleksu wprawia w cofnięcie się w przeszłość. Renesansowe piwnice, ceglane ściany i dziedziniec to zdecydowany wyróżnik spośród innych miejsc na wesele.

Z racji wyjątkowego, historycznego miejsca oprawa kulinarna przygotowywana jest przez szefa zamkowej kuchni. Sale weselne Małopolska. Istotnie oferta zawiera bogaty wachlarz smaków od tradycyjnej polskiej kuchni po międzynarodowe smaki.

Ponadto warto zaznaczyć, że Zamek w Niepołomicach to jedyny hotel w Polsce, znajdujący się w Zamku Królewskim! Jeżeli marzycie o pobycie w hotelu z okazji Waszego przyjęcia, hotel ma w ofercie 20 pokoi oraz 4 apartamenty królewskie. Aż chce się tam być!

Zamek Królewski w Niepołomicach
ul. Zamkowa 2
32-005 Niepołomice
http://www.zamekkrolewski.com.pl/

Podsumowując, Kochani! To było zestawienie to według mnie najlepszych sal weselnych w pobliżu Krakowa. Jeżeli znajdziecie tu miejsce na wesele, pod opisem jest adres oraz strona internetowa. Odznaczone kilometry mierzone są od centrum Krakowa. Czy jakieś miejsce powinno znaleźć się na liście? Proszę napiszcie w komentarzach! Z pewnością wkrótce zaktualizuje listę “sale weselne Małopolska” jak tylko pojawię się w tym miejscu, jako fotograf ślubny z Krakowa.

INSTAGRAM

Comments

Biala perla w Radziemicach to jest petarda

Nie znam tego miejsca 🙂 Jednak z przyjemnością poznam!

Magdalena Nowakowska

Zestawienie sztos! Ja ze swojej strony dodałabym Tiffany w Woli Filipowskiej – bawiłam się wybornie i wnętrza przyjemne myślę do fotografowania.

Dziękuje! W Tiffanym jeszcze nie byłam, jeżeli siętam znajdę z pewnością dodam do listy <3

Mnie się bardzo podobało wesele w sali bankietowej Aldan koło Olkusza. Bawiliśmy tam z mężem ostatnio na cudownym weselu> Sala jest przestronna, i ładnie urządzona. Przygotowali eż elegancką dekorację, pięknie zastawione stoły. DO tego piękny ogród. Po prostu świetne miejsce.

Dzień dobry 🙂 Jeszcze nie dotarałam do tej sali. Dziękuje za opinię! 🙂

Znajomi mieli ostatnio wesele w best western premier i bardzo fajnie wszystko wyszło, hotel też miał swój urok, choć w porównaniu do zdjęć ta wersja jest zdecydowanie bardziej dla praktycznych ludzi. Ale i tak goście się super bawili 😀

Ola Nowak - Cztery Kadry

hej Kamila! Jeszcze nie zdarzyło mi się tam fotografować 🙂 Jednak najważniejsze, że Młodzi i goście byli zadowoleni <3

Add Your Comment

CLOSE