MENU

Kiedy zrobić sesję ślubną? Kiedy sesja ślubna?

15 maja 2019

Kiedy sesja ślubna?

Fotograf ślubny Kraków

Planując wymarzony ślub z pewnością zastanawiacie się jak i KIEDY uwiecznić towarzyszące Wam emocje. Najlepszym sposobem na to jest sesja fotograficzna. Tylko jak wybrać idealny termin? Czy sesja w dniu ślubu to dobry pomysł? Kiedy sesja ślubna? Czy lepiej zdecydować się na inny, dogodniejszy termin? Postaram się rozwiać Wasze wątpliwości.

kiedy-sesja-slubna-kiedy-zrobic-sesje-slubna-fotograf-slubny-krakow-cztery-kadry-aleksandra-nowak

Eleganckie wesele Ani i Krzyśka

Sesja ślubna w dniu ślubu i wesela

Niektóre z par, z którymi dotychczas współpracowałam zdecydowało się na sesję ślubną w ten sam dzień, co wesele. To dobry pomysł, jeśli goni Was czas np. zaraz po uroczystości ruszacie na podróż poślubną albo wracacie za granicę, gdzie mieszkacie na stałe. Plener w dniu ślubu to także spore oszczędności ? nie musicie po raz drugi płacić za makijaż, fryzurę czy kwiaty.

kiedy-sesja-slubna-kiedy-zrobic-sesje-slubna-fotograf-slubny-krakow-cztery-kadry-aleksandra-nowak

Sesja w dniu ślubu Magdy i Jarka

Sporym minusem sesji w dniu ślubu jest ograniczenie ze względu na czas i miejsce. Zdjęcia robione są dość szybko w pobliżu sali weselnej, by tylko na chwilę opuścić gości. Nie mamy wtedy wpływu na zastane tło czy pogodę. Musimy pracować z tym, co mamy. Nie zrozumcie mnie źle! Czasami otoczenie sali weselnej jest przepiękne, a zachód słońca zapiera dech w piersiach. Ale nie oszukujmy się, pogoda lubi spłatać figla i zamiast oszałamiającego słońca zafundować burzę z piorunami.

Niemniej jednak, moim Parom Młodym zawsze proponuję mini plener w dniu wesela. To świetna okazja na uchwycenie emocji w tym ważnym dniu. Później napięcie nieco opada, a często zmienia się też wygląd Młodych (inna fryzura, makijaż). Warto choćby w kilku kadrach zatrzymać chwile, które towarzyszą Wam właśnie w dniu ślubu.

Sesja ślubna w innym dniu niż wesele

Jeśli zdecydujecie się na plener ślubny w innym dniu niż wesele, polecam zrobić to szybko. Nadal jesteście podekscytowani tym wielkim wydarzeniem, ale już nie tak poddenerwowani i macie o wiele więcej czasu. Na zdjęcia możemy poświęcić cały dzień bez trzymania się grafiku przyjęcia czy myślenia o tym jak bawią się bez Was goście. Spokój i odprężenie Młodych to klucz to miłej atmosfery podczas pleneru, a w efekcie pięknych zdjęć ślubnych.

kiedy-sesja-slubna-kiedy-zrobic-sesje-slubna-fotograf-slubny-krakow-cztery-kadry-aleksandra-nowak

Sesja nad morzem Celiny i Wojtka

Plener w kilka dni po ślubie ma też uzasadnienie bardziej praktyczne. Często jeśli Panna Młoda nie kupuje, a wypożycza suknie ślubną musi oddać ją w określonym terminie. Jeśli sesja odbędzie się w niedalekim oddaleniu od dnia ślubu, nie ma obaw, że nie zdąży z wypraniem i odwiezieniem kreacji.

Sesja w innym dniu niż ślub daje Wam też duże pole manewru w wyborze miejsca. Tłem zdjęć może stać się niemal każdy wymarzony przez Was zakątek Polski czy świata. A nie koniecznie otoczenie sali weselnej. Jeśli braliście ślub na Podkarpaciu, plener możemy zrealizować w Trójmieście albo we Włoszech. Więcej o zagranicznych sesjach ślubnych i o tym jak się do nich przygotować pisałam TUTAJ (link).

kiedy-sesja-slubna-kiedy-zrobic-sesje-slubna-fotograf-slubny-krakow-cztery-kadry-aleksandra-nowak

Sesja w Wenecji Sylwii i Tomka

Sporym plusem pleneru w innym dniu niż ślub jest też dobór terminu. Jeśli okaże się, że pogoda nie sprzyja Waszym planom można przełożyć go na inny dzień. Albo jeśli marzy się Wam plener w płatkach śniegu, a wesele odbywa się w maju ? to od razu wybieracie grudzień czy styczeń. Z doświadczenia jednak wiem, że im bardziej oddalacie datę sesji ślubnej, tym bardziej pochłaniają Was inne tematy (np. remont mieszkania :p) i trudniej jest się zmobilizować.

Comments
Add Your Comment

MOJE ULUBIONE SESJE
CLOSE