MENU

Kiedy zrobić sesję ślubną? Kiedy sesja ślubna?

Kiedy sesja ślubna?

W jakim czasie zrobić plener ślubny?

Fotograf ślubny Kraków

Planując wymarzony ślub z pewnością zastanawiacie się jak i KIEDY uwiecznić towarzyszące Wam emocje. Najlepszym sposobem na to jest sesja fotograficzna. Tylko jak wybrać idealny termin? Czy sesja w dniu ślubu to dobry pomysł? Kiedy sesja ślubna? Czy lepiej zdecydować się na inny, dogodniejszy termin? Postaram się rozwiać Wasze wątpliwości.

kiedy-sesja-slubna-kiedy-zrobic-sesje-slubna-fotograf-slubny-krakow-cztery-kadry-aleksandra-nowak

Eleganckie wesele Ani i Krzyśka

Sesja ślubna w dniu ślubu i wesela

Niektóre z par, z którymi dotychczas współpracowałam zdecydowało się na sesję ślubną w ten sam dzień, co wesele. To dobry pomysł, jeśli goni Was czas np. zaraz po uroczystości ruszacie na podróż poślubną albo wracacie za granicę, gdzie mieszkacie na stałe. Plener w dniu ślubu to także spore oszczędności – nie musicie po raz drugi płacić za makijaż, fryzurę czy kwiaty. doświadczenia wiem, że mamy wtedy nieco miej czasu. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu minut, jednak wiele Par decyduje się tylko na taką formę zdjęć.

kiedy-sesja-slubna-kiedy-zrobic-sesje-slubna-fotograf-slubny-krakow-cztery-kadry-aleksandra-nowak

Sesja w dniu ślubu Magdy i Jarka

Sporym minusem sesji w dniu ślubu jest ograniczenie ze względu na czas i miejsce. Zdjęcia robione są dość szybko w pobliżu sali weselnej, by tylko na chwilę opuścić gości. Nie mamy wtedy wpływu na zastane tło czy pogodę. Musimy pracować z tym, co mamy. Nie zrozumcie mnie źle! Czasami otoczenie sali weselnej jest przepiękne, a zachód słońca zapiera dech w piersiach. Ale nie oszukujmy się, pogoda lubi spłatać figla i zamiast oszałamiającego słońca zafundować burzę z piorunami. Jednak i na to jest wyjście! Wtedy staram się zrobić przynajmniej kilka zdjęć w środku sali weselnej bądź w pokoju hotelowym, w którym są często przygotowania. Dodatkowo jest to nawiąznie do wcześniejszego klimatu.

Niemniej jednak, moim Parom Młodym zawsze proponuję mini plener w dniu wesela. To świetna okazja na uchwycenie emocji w tym ważnym dniu. Później napięcie nieco opada, a często zmienia się też wygląd Młodych (inna fryzura, makijaż). Warto choćby w kilku kadrach zatrzymać chwile, które towarzyszą Wam właśnie w dniu ślubu.

Sesja ślubna w innym dniu niż wesele

Jeśli zdecydujecie się na plener ślubny w innym dniu niż wesele, polecam zrobić to szybko. Nadal jesteście podekscytowani tym wielkim wydarzeniem, ale już nie tak poddenerwowani i macie o wiele więcej czasu. Na zdjęcia możemy poświęcić kilka godzin w ciągu dnia bez trzymania się grafiku przyjęcia czy myślenia o tym jak bawią się bez Was goście. Spokój i odprężenie Młodych to klucz to miłej atmosfery podczas pleneru, a w efekcie pięknych zdjęć ślubnych.

kiedy-sesja-slubna-kiedy-zrobic-sesje-slubna-fotograf-slubny-krakow-cztery-kadry-aleksandra-nowak

Sesja nad morzem Celiny i Wojtka

Plener w kilka dni po ślubie ma też uzasadnienie bardziej praktyczne. Często jeśli Panna Młoda nie kupuje, a wypożycza suknie ślubną musi oddać ją w określonym terminie. Jeśli sesja odbędzie się w niedalekim oddaleniu od dnia ślubu, nie ma obaw, że nie zdąży z wypraniem i odwiezieniem kreacji.

Kiedy sesja ślubna? Miejsce

Sesja w innym dniu niż ślub daje Wam też duże pole manewru w wyborze miejsca. Tłem zdjęć może stać się niemal każdy wymarzony przez Was zakątek Polski czy świata. A nie koniecznie otoczenie sali weselnej. Jeśli braliście ślub na Podkarpaciu, plener możemy zrealizować w Trójmieście albo we Włoszech. Więcej o zagranicznych sesjach ślubnych i o tym jak się do nich przygotować pisałam TUTAJ (link). O znalezienie miejsca, nie musicie się martwić. Mam sporą listę przepięknych zamków, pałaców, ale też nowoczesnej architektury czy też po prostu przejrzystych lasów. Właściwie każde miejsce jest pełne fotograficznych wyzwań! Jeżeli znajdziemy termin, z przyjemnością spełnię Wasze marzenia odnośnie sesji ślubnej.

kiedy-sesja-slubna-kiedy-zrobic-sesje-slubna-fotograf-slubny-krakow-cztery-kadry-aleksandra-nowak

Sesja w Wenecji Sylwii i Tomka

Kiedy sesja ślubna – plener zagraniczny

Sporym plusem pleneru w innym dniu niż ślub jest też dobór terminu. Jeśli okaże się, że pogoda nie sprzyja Waszym planom można przełożyć go na inny dzień. Albo jeśli marzy się Wam plener w płatkach śniegu, a wesele odbywa się w maju – to od razu wybieracie grudzień czy styczeń. Z doświadczenia jednak wiem, że im bardziej oddalacie datę sesji ślubnej, tym bardziej pochłaniają Was inne tematy (np. remont mieszkania :p) i trudniej jest się zmobilizować. Kiedy sesja ślubna? Mam nadzieję, że w tym artukule, znaleźliście odpowiedź na to nurtujace pytanie 🙂

Podsumowanie:

  1. sesja w dniu ślubu
  2. sesja innego dnia – do 2 tygodni po ślubie
  3. sesja wyjazdowa do 6 miesiecy po ślubie
  4. sesja za granicą

Comments
Add Your Comment

CLOSE