MENU

Seychelles, Seszele Fotografie – Aleksandra Nowak #6

Seychelles Seszele Fotografie

Jak jest na Seszelach?

Z skandynawskiego klimatu, jakże zimnego Tromso oraz deszczowego Bergen, trafiłam z różnicą o jakieś 50 stopni na rajskie wyspy – Seszele. Z pewnością jest to najmniejsze państwo w Afryce. Powstałe 160mln lat temu i należy do najstarszych rejonów świata. Na przykład najniższa odnotowana temperatura to 17,5 stopni! Żadna z wysp nie posiada ani jednej rzeki, i ani jednego jeziora. Zdjęcia tych niewyobrażalnie pięknych plaż trafiłam jakieś 15 lat temu, kiedy wybierałam tapetę na tło mojego pierwszego komputera!

Lazurowa woda, wysokie palmy i wyróżniające się spośród innych plaż granitowe skały. W konsekwencji lata mijały, a obraz ekranu nadal z tamtejszym krajobrazem nadal tkwił w mojej pamięci. Tymczasem nadszedł dzień, rozmowa przy kawie przerodziła się w zaproszenie do wspólnego wyjazdu do Raju na Ziemi. Seychelles Seszele Fotografie.

Wycieczka na Seychelles Seszele Fotografie

Seychelles, Seszele. Pierwszy raz z klimatem, jaki jest na Seszelach, miałam do czynienia w szwajcarskim zoo w Zurychu. Innymi słowy taki klimat znajduje się ogrodzie botanicznym odtwarzający klimat Madagaskaru. Zdecydowanie niesamowite uczucie, gdzie wilgotność powietrza sięga ponad 80%. W konsekwencji dosłownie tam pływaliśmy! Seszele. Miejsca, którego wyróżnia spośród innych wysp na świecie są granitowe skały. Przede wszystkim jedyne wyspy, gdzie żółwi jest więcej niż psów. (Atol Aldabra, należący do Seszeli zamieszkuje najliczniejsza grupa żółwi olbrzymich na świecie). Dodatkowo kokosów więcej niż jabłek (a to nie byle jakich kokosów, rosną tu okazy lodoicji seszelskiej, inaczej Coco de mer; obok wyspy Curiese jest to jedyne z dwóch miejsc na świecie, gdzie występują w naturalnych warunkach).

Ponadto lazurowa woda to raj dla pasjonatów wodnych przestrzeni. Warto wspomnieć o tutejszym tropikalnym klimacie, pora deszczowa trwa od grudnia do marca. Na przykład temperatury sięgają średnio 27 stopni, a woda ma stałą temperaturę 25 stopni  (tzw. zupa). Jak na wycieczkę w porze deszczowej mieliśmy dużo szczęścia, padało tylko w nocy lub nad ranem, a w ciągu dnia żar płyną z nieba, choć temperatura nie była aż tak wysoka, ponad przeciętna wilgotność powietrza dla Europejczyka była odczuwalna.

Praslin | La Digue

Na wyspie La Digue zarówno turyści jak i mieszkańcy poruszają się rowerami. Po drodze oprócz niesamowitej przeprawy przez niesamowitą dżungle, minęliśmy uprawy wanilii oraz drzewa cynamonowe. Docelowo dotarliśmy do plaży Anse Source D’Argent, która jest tą najczęściej fotografowaną plażą na Seszelach (i to jej krajobraz miałam przez długi czas na tapecie:)) Widok – bajeczny. Ciekawostką może być fakt, że to właśnie na tej plaży zostało nakręconych kilka scen do filmu Caste Away – poza światem <3

Wracając nie odbyło się bez przygód! W końcu i nas dopadł urok pory deszczowej, gdzie woda do słownie leje się wiadrami z nieba, nie pozostawiając suchej nitki. Zdjęcia z Seszeli.
Praslin, oprócz plaży Anse Cote D’of – Volbert, na której fotografowałam Ulę i Robsona byliśmy na Anse Lazio, Anse La Georgette oraz Grand’ Anse – ale o nich więcej w następnym wpisie!

emiraty-z-lotu-ptaka-emirates-nightseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspy-ptakirajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieseseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyrajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieseseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspy-ladiguerajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieseseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyrajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieseseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyrajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curiese-diveseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyrajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieseseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyrajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curiese-autobusrajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curiese seychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspy seychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspy seychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspy seychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspy

Dla odmiany B&W.

 seychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyrajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieseseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyseychelles-seszele-wycieczka-na-seszele-tanie-loty-rajskie-wyspyrajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-seszele-seychelles-praslin-ladigue-curieserajskie-wyspy-nurkowanie-seszele-seychelles-praslin-ladigue-dive

INSTAGRAM

Comments

Chciałoby się w końcu wyjechać ponownie w jakąś dalszą podróż 🙂 Piękne zdjęcia.

Ola Nowak - Cztery Kadry

oj, chciałoby się! Dziękuje bardzo :))

Nie tylko dokumentujesz, ale bawisz się tym wszystkim. Sama przyjemność oglądania!

Ola Nowak - Cztery Kadry

dzięki wielkie Iza :))

No dzięki teraz to tylko się spakować i lecieć na wakacje! Dużo świetnych klatek. Sama przyjemność takie wakacje oglądać 🙂

Ola Nowak - Cztery Kadry

to były wakacje – niewakacje:) choć nasza praca to przyjemność, a w takich warunkach to już totalny odjazd 🙂 Dzięki Dominik!

Dużo dużo świetnych zdjęć!

Ola Nowak - Cztery Kadry

w takich warunkach można robić <3 dzięki Adam!

Ola Nowak - Cztery Kadry

czatować na bilety i fruu :)) ps. WARTO <3

Add Your Comment

CLOSE